Hea nipp

Chrome’i veebilehitsejas saab nüüd teavituste ja reklaamide tulva vähendada

Google Chrome veebibrauser.Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Google on Chrome’i veebilehitsjale välja toonud järjekordse uuenduse, millega nüüd saab määrata lehtedel lahti hüppavate teavituste ilmumise tihedust ning suuri reklaame veebilehtedel vältida.

Selleks, et uuendused kasutusele võtta, peab sinu Chrome’i brauser olema viimasel ehk numbriga 80 versiooni peal. Kontrollimiseks ava brauseri paremas ülemises servas kolme punkti alt menüü ning vali sealt “Abi”. Sealt alt saad näha oma veebilehitseja versiooni ning vajadusel seda ka käsitsi uuendada.

Kui see tehtud tuleb teavituste vähendamiseks kõigepealt avada eksperimenteerimise järgus olevate funktsioonide nimekiri, sinna pääsed kui aadressiribale sisestada chrome://flags/.

Vaiksemad teavitused

Uus funktsioon kannab nime “Quieter notification permission prompts” ja kõige lihtsam on seda osingu kaudu otsida. Valiku taga oleva “Default” seadistuse asemel tuleb valida menüüst “Enabled”. Kui see sisse lülitatud, tuleb Chrome’ile teha restart.

Funktsiooni kasutusele võtmiseks tuleb minna edasi Chrome’i menüüsse Seaded -> Täpsemalt -> Privaatsus ja turvalisus -> Saidi seaded -> Märguanded. Nüüd on sealt alammenüüst võimalik sisse lülitada vaiksem sõnumside. Edaspidi peaks nende blokeerimise kohta ilmuma teave lehe alla paremasse serva koos võimalusega neid ka sisse lülitada ja teatud lehtedel vajadusel kasutada.

Suurte reklaamide keelamine

Google võimaldab nüüd kasutajatel ka suured reklaamid veebilehtedel blokeerida. Mis mahust alates neid suurteks liigitatakse, teab ainult Google, kuid asja mõte on lehtede kiirem laadimine, ilma et reklaamid liigselt ressursse tarbiks.

Alustada tuleb jällegi eksperimentaalsete funktsioonide menüüst ja sealt üles otsida “Heavy Ad Intervention”. Ka järgnev tegevus on sama eelmisega – funktsioon tuleb kõigepealt rippmenüüst sisse lülitada ning brauser seejärel taaskäivitada.

Selle valiku jaoks pole Chrome’i menüüst enam eraldi midagi vaja sisse lülitada, funktsioon peaks edaspidi tasutal vaikimisi toimima.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.