Hea nipp

/e/ nimeline operatsioonisüsteem vabastab su telefoni Google’i valvsast pilgust

Androidi uuendus (CC) Eduardo Woo / Flickr

Rubriiki toetab

Kõik Androidi telefonid on tugevalt seotud Google’iga, mis tähendab, et enamasti ei pääse selliste telefonide omanikud tehnoloogiahiiuga andmete jagamisest. Uus /e/ nimeline operatsioonisüsteem on ehitatud vaba lähtekoodiga Androidi baasil, mis ei nõua kasutajal Google’i teenustega sidumist.

Operatsioonisüsteemi looja pakub kasutajatele kahte võimalust. Üheks variandiks on osta neilt telefoni, kuhu see on juba eellaetud ning teiseks variandiks on see ise oma telefoni laadida.

Lae ise alla

Kui soov on /e/ operatsioonisüsteem ära proovida oma telefonil, tuleb esmalt veenduda, et see on toetatud seadmete nimekirjas, mille leiab siit.

Peale laadimine käib sarnaselt muudele kolmanda osapoolte ROM-idele ning ülaltoodud lingi kaudu on iga seadme juures ka vastav õpetus. Kes varem pole ROM-ide kokku puutunud, siis hea alguskoht teadmiste omandamiseks on selle jaoks XDA foorum.

Kui aga protsess liiga keeruline tundub, saab tulevikus kasutada ka võimalust oma telefon teenusepakkujale saata ning lasta see töö neil endil ära teha. Teenuse hinnaks kujuneb eeldatavalt 50 eurot.

Osta telefon otse

Lisaks sellele on ka lihtsam viis operatsioonisüsteemi kasutamiseks. E Foundation pakub kasutajatele võimalust ka otse seade nende käest osta, millele on see juba peale laetud.

Tegu on vähekasutatud mudelitega, mida esialgu lastakse välja piiratud koguses ning kasutusel on Samsungi mudelid Galaxy S7, S7 Edge ning Galaxy S9 ja S9 Plus. Kõige soodsama seadme saab endale soetada alates 279 eurost

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.