Hea nipp

Ettevaatust: see legitiimsena näiv rakendus saab su telefonist kätte kõik andmed

Rubriiki toetab

Androidi rakenduste poest on leitud uus ja ohtlik rakendus System Update, mis lubab kasutajal hoida tarkvara uuendused värskena, kuid tegelikkuses varastab ja salvestab kõikvõimalikke kasutajaga seotud andmeid.

Turvafirma Zimperium poolt avastatud nuhkvara võimaldab kasutaja nutiseadme üle kontroll saada distantsilt ning aktiveerub iga kord kui seadmele edastatakse uut infot.

System Update nimeline rakendus suudab kasutaja nutitelefonist koguda kõikvõimalike andmeid – kontaktide info, kõnelogi, sõnumite sisu, suhtlusrakenduste logi ja vajadusel muud infot ka teistest rakendustest. Samuti on see võimeline jälgima kasutaja asukohta.

Kogu info kogutakse kokku ning saadetakse edasi vastavasse serverisse, teostatud toimingute jäljed aga kustutatakse. Turvafirma esindaja sõnul on tegu ühe enim arenenud taolise rakendusega, mida nemad on näinud.

Uuenduste otsimiseks tasub eraldi rakenduse asemel kasutada Androidis olevat tööriista, mis aitab vajadusel uuendused üles leida. Enamasti leiab värskenduste jaoks mõeldud koha menüüst “Süsteemi” alalõigust.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.