Hea nipp

Halvimaks valmis: pane oma telefon abistajale sinu tervise- ja kontaktandmeid näitama

medicalid.jpg

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Kui juhtub halvim ja sa satud õnnetusse, kus sa ei saa ise abiandjatega suhelda, siis võib telefon sind hädaolukorras abistada. Samad nipid on kasuks ka juhul, kui oled ise kedagi abistamas – vaata ta telefoni.

iPhone näitab terviseandmeid

iPhone'i sisse on ehitatud funktsioon "Medical ID", millest võõras inimene näebtelefoni lahti lukustamatakiiresti telefoniomaniku põhilisi andmeid.

Tervisekaardi loomiseks ava telefonis Health äpp ning puuduta all paremal nurgas olevat Medical ID vahekaarti. Sinna saadkanda nime, sünniaja, veregrupining muid meditsiinilisi märkusi, kuid ka lähedaste kontaktid. Andmeväljad täites saadki luua oma meditsiinikaardi.

Kui nüüd peaks tekkima hädaolukord, siis näeb Medical ID tervisekaarti nii.Pane telefon voolunupust käima, avaneb ekraanilukuga vaade. PIN-koodi sisestamise asemel vajuta hoopishädaabikõnenuppu. Seal ongi valik "Medical ID", kust näeb telefoniomaniku tervisekaarti. Soovitus: Kui leiad kadunud iPhone, küsi sirilt kelle telefon see on ning näed koheselt omaniku kontaktandmeid. Selle korralikuks toimimiseks peab telefoni kontaktinimekirjas olema täidetud "My number," ehk "Minu number" väli ning siril peab olema ligipääs sinu kontaktile.

Android: hädaabikontakt

Kui kasutad Androidi, on võimalik, et telefoni sätetes leidub valik "emergency contact"ehk hädaabikontakt. Sinna sisestatud infot on näha telefoni lukustusekraanilt. Androide on erinevaid ja kui säärast funktsiooni sinu telefonis ei ole, võid kasutada mõnda hädaabi lisarakendust. Mõni neistlubab paigaldada oma vidina ehk programmijupi ka lukustusekraanile, et infot oleks näha ka ilma telefoni lukust lahti tegemata.

Universaalne abi

Kuid kõige lihtsam lahendus, mis toimib kõikides telefonides on järgmine:

  1. Ava märkmerakendus
  2. Sisesta uude märkmesse oma hädaabi info tekstning veendu, et see mahuks ühele ekraanitäiele. Seal võiks olla sinu nimi, meiliaadress ja lähedase inimese kontakttelefon
  3. Tee märkmest ekraanipilt ning sea see oma lukustusekraani taustapildiks.

Kõikide nende funktsioonide üles seadmine võib tunduda tüütuna, kuid me ei tea iial, mil Medical ID võib päästa meie või lähedaste elu.

Foto: Apple

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.