Hea nipp

Hea teada: kuidas Samsungi telefonide Bixby nupp kasulikumaks teha?

Kuidas Samsungi telefonide Bixby nupp paremnaks teha?

Rubriiki toetab

Samsungi telefonidega tuleb kaasa oma virtuaalne assistent Bixby, millele on Samsung pühendanud ka eraldi nupu (Galaxy S8, S9, S10, Note8, Note9 telefonidel). Väga paljud ei ole sellest vaimustuses, kuid seda saab heastada rakendusega bxActions.

Kuigi kõigepealt tuleb mainida kaks asja. Esiteks, bxActions rakendust on küll võimalik alla laadida ja osaliselt kasutada tasuta, kuid selle tõeline potentsiaal tuleb välja ostes selle täisversiooni, mille hinnaks on 2,99 eurot.

Teiseks, Bixby nupule on võimalik anda käsklusi süsteemitasandil, kuid see on üsnagi piiratud, sest kasutada saab kas ühekordset või kahekordset vajutust millegi sisse lülitamiseks, aga mitte mõlemat (Seaded > Täpsemad funktsioonid > Bixby klahv).

Kuid nüüd bxActionsi seadistamise juurde:
1. Kõigepealt tuleb installeerida bxActionsi äpp Play poest.

2. Käivitades äppi tuleb anda sellele juurdepääs rakenduste kasutuseandmetele ja Bixby nupule.

3. Nüüd, kui load on antud ja äpp on avatud, siis valige põhimenüüst kõige ülemine variant “Bixbi button” ja sealt edasi tuleb vajutada alumise punase nupu peale, kus on kirjas “Tap to continue”. Edasi tuleb hüpikaken, kus on kirjas, et bxActions rakendus vajab juurdepääsu seadmes olevatele fotodele, meediale ja failidele. Andke luba.

4. Nüüd on “Bixbi button” alamenüüs alla tekkinud tekst, kus kirjutatakse, et PC-ga ühendades saab ligipääsu suuremale funktsionaalsusele. Selle jaoks tuleb teha saadavaks “arendaja valikud” (developer options) alamenüü telefoni seadetes ning sealt sisse lülitada “USB silumine” (USB debugging). Mõnedel kasutajatel on ilmselt “arendaja valikud” sisse lülitatud, nemad võivad viienda sammu vahele jätta.

5. „Arendaja valikud“ saab sisse lülitada nii: ava telefoni seaded > Teave telefoni kohta > Tarkvara teave > vajuta seitse korda „Järgu number“ peale.

6. Nüüd tuleb uuesti minna telefoni seadete esilehele. Sealt alla kerides kõige viimane menüü on „arendaja valikud“. See tuleb avada ning sealt tuleb omakorda alla kerida senikaua, kuni leiate „USB silumine“ – lülitage sisse.

7. Ühendage telefon USB kaabli läbi arvutiga. Minge oma arvutis „See Arvuti“ (This PC) kausta.

8. Sealt edasi: See Arvuti > Galaxy S8 (oleneb ühendatud Samsungi seadmest) > Phone > bxActions > avage bxActions.exe. Ning klikake “Full remapping” all olevale “Enable” nupule. Pärast seda ühendage telefon arvuti küljest lahti ning tehke telefonile restart.

9. Korras! Nüüd on võimalik siduda muid rakendusi Bixby nupuga ja neid käivitada ilma viivituseta. Kuid, kui on soov kasutada Bixby nuppu ka siis, kui ekraan on lukus, siis tuleb osta selle rakenduse täisversioon, mille hinnaks on 2,99 eurot. See ei ole väga kõrge hind, arvestades et see teeb telefonikogemuse oluliselt mugavamaks.

Näiteks saab teha nii, et ühekordne vajutus avab kaamera, topeltvajutus avab kalkulaatori ja pikk vajutus paneb telefoni taskulambi tööle. Kui sellega ära harjuda, siis raske on minna tagasi.

Märksõnad: , , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.