Hea nipp

Hea teada: need striiminguteenused on videokvaliteeti vähendanud

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Seoses viiruse puhanguga on hüppeliselt kasvanud paljude populaarsete videoedastusteenuste andmemahud. Selleks, et kõigile soovijatele kvaliteetne ühendus säilitada, on mitmed neist aga ühenduse kvaliteeti kärpinud. Siit leiad nimekirja striimisteenustest, kes seda on teinud.

Netflix

Netflix oli üks esimesi, kes sellisest otsusest teada andis. Nende sõnul on nad töötanud välja lahenduse, kus on vähendatud internetiühenduse kvaliteeti, kuid resolutsioon on olenevalt paketist jäetud samaks.

Ehk kui kasutasid varasemalt 4K kvaliteedis videot, peaksid saama seda teha ka enamikel juhtudel praegu, pildikvaliteet peaks olema ainult õige vähe kehvem.

Youtube

Youtube on läinud veidi teist teed ning muutnud videote resolutsiooni. Vaatama hakates on see nüüd vaikimisi 480p, kuid YouTube pole kõrgemale resolutsioonile piiranguid pannud, seega saab igaüks seda ise muuta vajadusel.

Apple TV+

Apple’i striimimisteenust sai varem kasutada 4K ja HD formaadis, kuid 9to5mac andmetel on paljudel teenuse kasutajatel see oluliselt kehvemaks muutunud. Nutitelefonide tootja on TV+ teenuse kasutajate resolutsiooni langetanud 670p peale.

Amazon Prime Video

Eestis pole Amazon Prime Video küll nii populaarne teenus, kui teised, kuid mõned kasutajad kindlasti on. Mingeid konkreetseid resolutsioone pole nad välja toonud, kuid on kinnitanud, et kasutusel on võetud meetmed selleks, et võrguühenduste koormust vähendada.

Enamike teenuste puhul on kvaliteedipiirangud kehtestatud 30 päevaks, kuid võrgukiiruseid ja koormuseid jälgitakse regulaarselt. See tähendab, et antud periood võib olenevalt maailmas toimuvatest arengutest ka muutuda.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.