Hea nipp

Kuidas algoritmidest mööda minna ja Facebooki postitusi ajalises järjekorras näha?

Video Facebooki iOS rakenduses. Foto: Facebook

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Facebooki sirvimine on ilmselt meie kõigi igapäeva tavaline osa. Siiski tuleb sealjuures arvestada, et kui minna Facebooki avalehele, siis ei näe kasutaja sealseid postitusi ajalises vaid algoritmide koostatud järjekorras, kus võetakse arvesse seda, mida kasutaja on varem kommenteerinud, pikemalt vaadanud või like’inud.

Siiski on olemas nipp, mille abiga saab postitusi ajalises järjekorras uurida nagu seda sai teha suhtlusvõrgustiku algusaegadel.

Telefonis tuleb selleks avada paremal asuv alamenüü ning liikuda seal alapealkirja “Feeds” juurde. Seejärel tuleks valida “Most recent” ning siis avaneb postituste voog, mis on ajalises, mitte mingis muus järjekorras. Sellisel juhul saab kasutaja vaadata alati kõige uuemaid postitusi, mitte neid, mida kasutaja Facebooki arvates näha tahaks.

Sealt samast on võimalik postitusi uurida ka muu loogika alusel. Näiteks saab sealt voogu piirata nii, et see näitaks vaid perekonna või lähedaste sõprade tehtud postitusi.

Arvuti veebibrauserit kasutades saab sama asja teha siis, kui valida vasakult pealkirja “Uudised” kõrvalt sätete menüü ning klikata “Värskeimad”. Sellisel juhul näeb kasutaja taaskord kõige uuemaid postitusi.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses