Hea nipp

Jõulukalender, 18. päev: 3 head rakendust, mis su nutielu kõvasti paremaks teevad

Rubriiki toetab

Põhimõtteliselt võib öelda, et ei ole enam olemas palju tegevusi, mille jaoks poleks keegi kuskil välja mõelnud mobiilirakendust. Neid on loodud matkajatele, sportlastele, lastele, täiskasvanutele, muusikahuvilistele ning tööinimestele. Siit leiad veel kolm lahedat rakendust, mis võiksid ükskõik milliste huvialadega inimesele kasuks tulla.

Google Authenticator

Google Authenticator on suurepärane rakendus küberturvalisuse jaoks. Hiljutiste paroolilekete valguses on kaheastmelise isikutuvastuse kasutamine aktuaalsem kui kunagi varem. Seega kõigepealt tasub enda Google’i kontode juures sisse lülitada kaheastmeline tuvastamine ning seejärel tõmmata Google’i Authenticator rakendus. Tegu on lahendusega, mis laseb isikutuvastuse teise osa ära teha lihtsalt ja mugavalt. Kui muidu tuleks tuvastuse teise astmena oodata telefonikõnet või mobiilisõnumit, siis mainitud rakenduse abiga saab teise astme ära teha otse rakendusest.

Backdrops

Backdrops on hea rakendus kena taustapildi leidmiseks. Telefonis olevad pildid jäävad kiiresti vanaks ning nende Google’i abil leidmine võib minna tüütuks. Sel juhul tasub muretseda rakendus, mis telefoni maaliliste taustapiltidega varustab. Backdropsi heaks küljeks on ka see, et pildid rakenduses uuenevad pidevalt. Seega pole tarvis muretseda, et mingil hetkel piltidele ring peale saab ning enam midagi valida pole.

Fing

Fing on samuti hea rakendus küberturvalisuse seisukohast. Tegu on teenusega, mis lubab skaneerida wifi võrku, millesse seade on ühendatud ning annab seejärel ülevaate, millised seadmed veel võrguga ühendatud on. See võib kasulik olla mitmel juhul. Esiteks on rakenduse abiga võimalik tuvastada, kas kasutaja koduse wifiga on ühendatud mõni seade, mis sellega ühendatud olema ei peaks. Seega näitab Fing ära, kas naaber varastab kasutaja wifit. Lisaks sellele võib rakendus tuvastada näiteks reisil olles hotellitoas olevaid internetiga ühendatud kaameraid. Seega aitab see alati privaatselt ööbida.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.