Jõulukalender, 5. päev: mida teha vana telefoniga?

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Telefoni vahetamist tuleb ikka ette. Uusi mudeleid tuuakse välja sisuliselt iga kuu ning valik on lai. Olgu siis tegu põgusalt või ka juba kaua kasutatud seadmega. Uue soetamisel jääb see seisma ning mõistlik oleks sellele leida mingit sorti rakendust. Mida siis sellise seadmega mõistlik teha oleks?

Ära minema viska

Kuigi vana ning ilmselt ka juba aeglane seade võib olla tüütu, siis seda lihtsalt pahameelest minema visata kindlasti ei maksa. Sellisel juhul ei saa keegi sellest seadmest mitte mingit kasu ning telefoni prügisse viskamine ei ole ka keskkonna säästmise mõttes eriti mõistlik tegevus.

Aeglase toimimise vastu aitab teinekord lihtsalt tehasesätetele lähtestamine. Kuigi päris uueks ühtki seadet ei tee, siis eemaldab lähtestamine tihtipeale tüütud tarkvaravead ehk bug’id, mis kasutamise käigus tekivad. Mälu tühjendamine aitab samuti seadet veidi värskemaks muuta.

Anna sõbrale

Üks hea asi, mida vana seadmega teha on selle taaskasutamine lähedaste seas. Vahest leidub mõni noorem sõber või peretuttav, kes vajab enda esimest telefoni. Kasutatud seade, mis samas ei oma suurt rahalist väärtust, võib olla täpselt õige asi lapsele, kellele oli plaanis nutitelefon soetada.

Sellisel juhul leiab seade kasutust, ei lenda prügikasti ning mõni tuttav saab samuti rõõmu tunda.

Müü maha

Alati võib proovida kasutatud seadet müüa. Sellisel juhul saab keegi endale sobiva seadme ning müüa saab ka pisikese tasu. Kuigi kasutatud seadme eest suuri summasid oodata ei maksa, siis võib väiksema taskuraha üldiselt siiski kätte saada. Palju sõltub sellest, kui hästi telefoni on hoitud ning kas sellel esineb muid vigu. Hästi hoitud, kriimudeta ning toimiv seade võib isegi täitsa asjaliku hinnaga müüdud saada. Kui pole kindel, palju telefon väärt on, siis on heaks lahenduseks osta.ee keskkond, mis toimib oksjoni loogika alusel. See tähendab, et teised kasutajad teevad panuseid ning nii selgubki maksimaalne võimalik hind, mida seade väärt on.

Jäta varutelefoniks

Iial ei või teada, millal uue seadmega midagi juhtub ning see parandusse tuleb viia. Sellisel juhul võib olla hea omada varutelefoni, mida saab vajadusel paar nädalat kasutada. Seega müümise või äraandmise asemel võib vana telefoni alles jätta ning hoida seda juhuks, kui kas kasutajal endal või mõnel tuttaval peaks vaja olema asendusseadet.

Tee muid trikke

Lisaks mainitule on võimalik kasutatud seadmeid ka paljudel muudel omapärastel viisidel rakendada. Näiteks on võimalik muuta enda telefon koduseks turvakaameraks. Selleks on vaja seadmesse paigaldada veidi tarkvara ning pakkuda sellele püsivat vooluallikat. Siiski nõuavad sellised lahendused omajagu nokitsemist, seega ilmselt on mugavam kasutada seda eelmainitud kolmel moel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.