Kas HDR Pro standard on parem kui HDR10?

Tänapäeva teleritest leiab igasuguseid uhkete lühenditega tehnoloogiaid, mis kõik aitavad pildikvaliteeti paremaks muuta. HDR ehk High Dynamic Range on samuti üks neist ning selle eesmärgiks on parandada esitatavat pildikvaliteeti ning esitada värve võimalikult realistlikuna.

Mis on HDR?

Lihtsalt öeldes võimaldab HDR esitada pilti väga kõrge dünaamilise ulatusega, mis tagab parema kontrastsuse ning muudab värvid loomulikumaks ning tõetruumaks. Ehk siis pilti üritatakse vaatajale kuvada nii loomulikuna kui võimalik.

Selleks, et HDR formaadis pilti edastada on tarvis kahte eeldust. Esiteks peab videomaterjal, mis on üles võetud, sisaldama HDR tuge ning teiseks on vaja, et seda mängiv teler suudaks seda samamoodi edastada.

HDR10 standardi olemasolu tähendab, et teleril on minimaalselt 10 bitine paneel. Oluline näitaja on ka heledustase, mis sellistel teleritel on 1000 nitti.

Mis vahe on HDR10 ja HDR Pro?

Pro nimest ei tasu ennast segadusse lasta ajada, sest tegelikkuses on sellel kehvemad näitajad kui HDR10 toega teleril. Nimelt on HDR Pro tehnoloogiaga teleritel olemas võimekus kõrge dünaamilise ulatusega pildi lugemiseks, kuid puudub oskus seda ekraanil samamoodi vaatajale esitada.

See omakorda tähendab, et reaalsuses võib sellise teleri pilt olla tuhmim ja värvitoonid vähem erksamad. Standardtelerite pildist on see küll parem, kuid mitte nii hea kui HDR10 standardil.

Märksõnad: , , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.