Hea nipp

Kas teadsid, et need igapäevased teenused kasutvad töötamiseks tehismõistust?

Rubriiki toetab

Tehnoloogia on aina enam liikumas automaatse masinõppe suunas ja selle heaks näiteks on tehisintellekti kasutamine meie igapäeva nutitoimingute juures. Google on reastanud need enda rakenduste näitel ja annab selle kasutusest hea ülevaate.

Otsingud ja meedia

Google’i otsing oskab tuvastada otsisõnade järgi erinevaid objekte pildigaleriist. Näiteks kui trükkida otsingusse “koer”, leiab süsteem tehisintellekti abil üles kõik pildid, millel on koer peal.

Samamoodi oskab kaamera portreepilte tehes tuvastada inimese kontuuri ja ülejäänud tausta hajutada. Sama nippi kasutavad ka teised nutitelefonide tootjad enda kaamerates.

Muusika valimisel Play Music teenuses toimetab nähtamatult taustal samuti tehisintellekt, kui sa lased tal konkreetse olukorra jaoks muusikat valida. Näiteks võimaldab teenus valida söögitegemiseks sobiva taustamuusika ja lood sinna valitakse just tehisintellekti kaasabil.

Tootlikkus ja turvalisus

Ka Gmaili meiliteenuse juures on paljud toimingud automatiseeritud. Näiteks annab see võimaluse sisse tulnud kirjale kiire vastus saata, pakkudes selleks kolme erinevat vastusevarianti. Samuti oskab see meeles pidada vastamata jäänud e-kirju ja vajadust nendega tegeleda, kasutades meeldetuletust.

Samuti toimetab tehisintellekt ka Play rakendustepoe taustal ning vaatab üle sinna laetud rakendusi ning teavitab kahtlasest tegevusest, kui seda märkab.

Reisimine

Google’i erinevad reisimisega seotud rakendused ja teenused kasutavad mitmekülgselt tehisintellekti abi. Näiteks oskab nende tõlkerakendus aru saada võõrkeelsest tekstist ja selle kasutaja emakeelde tõlkida otse sildile või tekstile suunatud kaamera kaudu.

Google Mapsi rakendus suudab aga kasutajaid abistada vaba parkimiskoha leidmisel ning õige aadressi leidmisel miljonite hulgast, mis on nende andmebaasi sisestatud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.