Hea nipp

Kas teadsid? Nendest tuntud äppidest on ka kiiremad versioonid, mis võtavad telefonis vähem ruumi

Rubriiki toetab

Eelmise nädala lõpus tegi Google kõigile saadavaks Gmaili äpi lite-versiooni ehk Gmail Go. Gmail Go rakendus on nagu tavaline Gmaili äpp, aga see võtab vähem ruumi ja peaks vanematel telefonidel ka kiirem olema. Seda kõike kusjuures väga väikeste järelandmistega.

Gmail pole ainus rakendus, millel oma lahjem ja kiirem versioon ametlikult saadaval on, ka teistel tuntud äppidel on lite-versioonid täitsa olemas. Need kõik töötavad sarnasel põhimõttel: äpid peaksid olema kiiremad ja võtavad telefonis vähem ruumi. Kui tuua näiteks Messenger Lite, siis see on tavalisest Messengerist tervelt kümme korda väiksem.

Mõned lite-äpid kulutavad ka vähem andmemahtu, mis on kasulik, kui kasutad piiratud andmesidega mobiilset internetti.

Samal ajal pole lite-äppidel aga teatud funktsioone, näiteks Messenger Lite’is ei saa erinevalt tavalisest Messengerist mänge mängida. Samas võib seda ka boonusena võtta, sest tavaliselt on äpid täis igasugu pudi-padi, mida tegelikult vaja pole.

Siin on nimekiri populaarsematest äppidest, millel on ka oma lite-versioon. Panime iga äppi järele ka lingi, kust seda alla laadida saab. Enamik lite-äppe pole kahjuks Apple ametlikus äpipoes saadaval.

  1. Facebook Lite (Android, iOS)
  2. Messenger Lite (Android)
  3. Google Go (Android)
  4. Gmail Go (Android)
  5. YouTube Go (Android)
  6. Spotify Lite (Android)
  7. Firefox Lite (Android)

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.