Hea nipp

Kirjutad palju inglise keeles? See laiendus teeb elu lihtsamaks

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Kuigi tänapäeval on võimalik enamikes nutiseadmetes kasutada eesti keelt, käib paljude teenuste kasutamine ja tugiteenistustega suhtlemine endiselt inglise keeles. Selleks, et võõrkeeles õigesti kirjutada, tuleb appi Grammarly veebilehitseja laiendus.

Mis on Grammarly?

Tegu on lihtsa veebibrauseri laiendusega, mida saab lisada Chrome’ile. Valikus on nii tasuta kui tasuline versioon, viimasega saab kasutada mitmeid lisavõimalusi.

Lisaks saab kasutada ka spetsiaalset Office tarkvarale mõeldud laiendust, mis toimib Windows 10 arvutitel. Samuti on Grammarly’t võimalik kasutada ka nutitelefonis, kui hankida rakenduste poest selle tarbeks nende klaviatuur.

Mida sellega teha saab?

Tavaversioonis oskab Grammarly tähelepanu juhtida kasutaja grammatikavigadele, sõnade valesti kirjutamisele ning kirjavahemärkide õigele kasutamisele.

Tasulises paketis lisanduvad sellele ka alternatiivsete sõnade soovitused, lauseehituse muudatused ning näiteks ka plagiaadi kontrollisime funktsioon.

Kuidas see töötab?

Kui tekstis ilmneb vigu, joonitakse vastav tekstiosa alla punasega. Kursori liigutamisel sõna peale ilmub selle alla eraldi aken, kus rakendus kuvab õige sõna soovituse.

Sinisega joonitakse aga alla need lauseosad, mida saaks ja võiks lühendada. Samuti pakub Grammarly välja erinevate inglise keelsete väljendite parandamist.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.