Hea nipp

Kõige kindlam viis, kuidas oma kadunud Android üles leida

Rubriiki toetab

Keegi meist pole kaitstud selle eest, et telefon kaduma läheb. Mis iganes situatsioonis või põhjusel see juhtunud on, saab õnneks lihtsasti selle asukoha tuvastada, kasutades Google’i poolt loodud tööriista.

Selleks, et saaksid oma telefoni asukohta jälgida, peavada kõigepealt aga olema täidetud kindlad tingimused. Seade peab olema sinu Google’i kontole sisse logitud, sisse lülitatud ning ühendatud wifi või mobiilside võrguga. Samuti on vajalik, et see on Play rakenduste poes tehtud nähtavaks ning seadmes sisse lülitatud asukoha funktsioon ja “Leia mu seade” rakendus.

Viimase jaoks tuleb oma nutiseadmes menüüst üles otsida Google’i seaded, mille alt selle valiku leiad. Samuti tuleb Androidi seadme menüüst sisse lülitada asukoha valik, et seda oleks võimalik tuvastada.

Kui need eeltingimused on täidetud, siis suundu “Leia mu seade” veebilehele läbi brauseri ning sealt leiad kõik seadmed, mida Androidi süsteem suudab tuvastada. Lisaks nutitelefonidele saab tuvastada ka muid seadmeid nagu tahvelarvutid ja kantavad seadmed.

Vajadusel saad lehel teha erinevaid tegevusi nagu näiteks heli esitada, et seadme asukoht tuvastada. Samuti on võimalik distantsilt oma telefon või muu nutiseade lukustada, et võõrastel ligipääsu võimalus ära võtta või selle sisu sootuks kustutada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.