Hea nipp

Kuidas aeglaseks jäänud Android uuesti kiiremaks muuta?

Rubriiki toetab

Võta Iizilt!

Võta IIZI äpp!

Telefoni venimine on üldjuhul tingitud seadme vanusest ja mäluruumi täis saamisest. Õnneks on Androidi puhul palju erinevaid rakendusi ja kasulikke nippe, mis lubavad telefoni oma käe järgi muuta ja selle uuesti kiiremaks teha.

Google rakendus Files Go

Tegemist on väga lihtsa kuid kasuliku rakendusega, mis analüüsib telefoni mäluruumi ning aitab leida need rakendused või failid, mis võtavad palju ruumi või on kasutud.

Kustuta ebavajalikud tehasest tulnud rakendused

Paljud Androidiga telefonid sisaldavad juba kohe pärast selle aktiveerimist teatud rakendusi, mida arendajad soovivad, et kliendid kasutaksid. Need aga võtavad võrdlemisi palju ruumi ja võivad telefoni koormata. Õnneks on võimalus need kustutada, kuid vajadusel ka uuesti allalaadida. Selleks, et kustutada ebavajalikud rakendused vali telefoni sätetest rakenduste alamenüü. Seejärel kustuda ebavajalikud.

Kasuta võimalusel väikesemahulisi rakendusi

Rakendused nagu Facebook ja YouTube kasutavad väga palju ruumi sinu telefonis. Selleks, et siiski neid edukalt kasutada, on loodud rakendused nagu Facebook Lite, Messenger Lite, YouTube Go jaSkype LiteKõik need rakendused töötavad väga efektiivselt, kuid võtavad, võrreldes originaalrakendusega, palju vähem ruumi.

Veendu, et sinu telefonis on kõige uuem operatsioonisüsteem

Arendajate poolt loodud süsteemiuuendused on selleks, et parandada eelneva versiooni puudujääke ja vigasid. Tihti seisneb aeglase seadmete probleem just nende uuenduste puudmises.

Selleks, et kindlaks teha, kas on ootamas mõni süsteemiuuendus, siis vali oma telefonis Sätted -> Teave telefoni kohta -> Süsteemiuuendus. Kui värskeim uuendus on tegemata, siis kindlasti tee seda. Kui aga kõik on tehtud, siis tuleb viga edasi otsida.

Tühjenda telefoni esileht

Kui märkad, lehekülgede vahetamisel kinnikiilumist, siis võib see olla tingitud liiga paljudest rakendustest esilehel või palju ressursse nõudvast taustapildist, näiteks dünaamilisest taustapildist. Püüa kasutada võimalusel vähe ressursse nõudvaid staatilisi pilte ja hoia esileht rakendustest tühi.

Proovi mõnda lihtsamat teemat

Androidi üheks eeliseks on seadme isikupärastamine läbi erinevate teemade. Paljud neist aga võtavad palju ruumi ja hõivavad ressursse, seetõttu muutub telefoni aeglasemaks. Võimalusel püüa kasutada mõnd tagasihoidlikku ning võimalikult originaalilähedast teemat.

Vaata millised rakendused on töös ka siis, kui sa neid ei kasuta

Taustal töötavad rakendused võivad kasutada palju ressursse ja akut. Selleks, et need peatada vali Sätted -> Aku ning sealt ebavajaliku rakenduse juures Sunni peatuma.

Ära kasuta kolmandate isikute poolt loodud akusäästjaid

Üldjuhul on igas telefonis arendajate poolt loodud akusäästjad, mis töötavad palju efektiivsemalt, kui kellegi teise loodud süsteemid. Need kolmandate isikute poolt loodud rakendused peatavad vaid taustal töötavad rakendused, kuid samal ajal loobivad erinevaid reklaame, mis raskendavad telefoni tööd.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.