Hea nipp

Kuidas aktiveerida tume režiim Chrome’i veebilehitsejas?

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Google on mitmel oma rakendusel võimaldanud tumeda teema kasutamise, samuti on see võimalik nüüd uues macOS-is. Chrome’i veebilehitsejal ametlikult selline tugi veel puudub, kuid mitteametlikult on võimalik seda teha.

Mitteametlik tähendab seda, et mitmed arendajad on loonud erinevaid teemasid, mida on võimalik Chrome’i laienduste poest alla laadida. Nende abil ongi võimalik oma veebilehitseja üle viia tumedale teemale.

Üks populaarsemaid tumedaid teemasid on Morpheon Dark. Selle abil on võimalik muuta tumedaks vahelehtede, aadressi ja järjehoidjate riba. Kui rakendus poest alla laadida, aktiveerub see automaatselt.

Eelmine rakendus ei muuda tumedaks aga veebilehtede sisu. Õnneks on selle jaoks samuti eraldi rakendus olemas – Dark Reader. Selle abil on võimalik veebilehtede sisu tavapärase helede tausta ja tumeda kirja asemel vastupidiseks pöörata. Ka see teema rakendub automaatselt, kui see on poest alla laetud.

Laienduste haldamiseks tuleb Chrome’i menüüs minna „Rohkem tööriistu“  valiku alla, mille alt leiab laienduste halduri. Sealt alt saab Dark Reader laienduse vajadusel välja lülitada või päriselt kustutada.

Teemade haldamiseks tuleb minna seadete menüüsse, kus „Välimuse“ all on esimene valik veebilehitsejale rakendatud teema. Vaikeseadete lähtestamise valik sealt alt toobki tagasi heleda teema.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses