Hea nipp

Kuidas Android nutitelefoniga oma wifi võrgu parooli jagada?

Rubriiki toetab

Hea parool on tavaliselt piisavalt keeruline, et seda igaüks ära ei suudaks arvata. Enamasti tähendab see ka seda, et naljalt ei püsi see ka endal meeles. Selleks, et näiteks keerulist wifi võrgu parooli teistega jagada, ei peagi õnneks seda kuskile salvestama.

Androididele on alates 10. versioonist sisse ehitatud mugav lahendus, mille abil saab wifi võrgu parooli kuvada QR-koodina ning kui seda jagada, saab ilma parooli sisestamata sinna sisse logida.

See õpetus on tehtud Samsungi näitel, kuid üldjoontes peaks alammenüüde ja valikute asukohad olema sarnased ka teistes telefonides.

Esmalt tuleb avada wifi võrkude nimekiri, mille leiab telefoni ühenduste menüüst. Jagada saab selle võrgu parooli, kus ise parajasti ollakse. Aktiivse võrgu tagant leiab tavaliselt hammasratta kujulise ikooni, mille alt on võimalik lisavalikud avada.

Sealt alt tuleb otsida üles valik “QR-kood” või “Share”, Samsung kasutab esimest variant. Edasi kuvataksegi antud võrgu kood, mida teine kasutaja saab skaneerida.

Lisavalikuna on võimalik kood näiteks pildina salvestada, et edaspidi kiiremini sellele ligi pääseda või hoopis muu teenuse (näiteks Messenger) vahendusel edasi saata.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.