Hea nipp

Kuidas Androidiga telefonist pilte arvutisse laadida?

Foto: Gregor Sibold

Rubriiki toetab

Võta Iizilt!

Võta IIZI äpp!

Tihti võib tekkida olukord, kus on tarvis telefonist pildid arvutisse liigutada. Selleks on aga mitmeid võimalusi, millest osad on levinumad kui teised. Siin on ülevaade kõige levinumatest viisidest, kuidas pildid arvutisse saada.

Kaabel

Telefon

Kõigepealt on tarvis ühendada telefon USB-juhtme abiga arvuti külge. Selleks, et pilte liigutama hakata, tuleb see aga lubada.

Foto: Kuvatõmmis

Selleks tuleb avada ülalt teavitustemenüü ning teadete alalt vajutada kohale “Tap for more options”. Seejärel avaneb aken, kust saab valida, mida täpselt telefoniga teha. Kui on soov liigutada fotosid, siis tuleks vajutada valikule “Transfer photos”.

Foto: Kuvatõmmis

Arvuti

Nüüd tuleb edasi tegutseda arvutis, mille külge seade on ühendatud. Töölauale peaks ilmuma teade, mis küsib, mida ühendatud seadmega teha. Kui on soovi liigutada pilte, siis tuleks valida “Fotode ja videote importimine”.

Foto: Kuvatõmmis

Seejärel avaneb aken koos telefonis olevate piltidega ning järgmiseks ongi võimalik endale meeldivamad arvutisse ümber tõsta.

Foto: Kuvatõmmis

Pilv

Lisaks eelmainitule on võimalik teha ka nii, et kõik telefonis tehtud pildid varundatakse otse pilveteenusesse. Üks hea viis selle tegemiseks on Google Photos rakenduse kasutamine. Selleks tuleb minna rakenduse sätetesse ning valida “Back up device folders”. Seejärel on võimalik valida, millised pildid täpsemini pilve varundatakse.

Foto: Kuvatõmmis

Pilve varundamine on hea moodus, kuna sellisel juhul pole piltide arvutisse saamiseks tarvis telefoni füüsiliselt arvuti külge ühendada, vaid saab arvutist pilveteenusesse sisse logida ning vajadusel pildid alla laadida.

Piltide liigutamiseks sobivad kõik suuremad pilveteenused.

SD-kaart

Juhul kui telefonis on SD-kaart, siis on võimalik ka mälukaart arvutisse pista ning seeläbi telefoni juhtmega ühendamist vältida. Siiski tuleb selleks otsida üles SD-kaardi ümbris, millesse pisike telefonist pärit kaart pista. Seejärel tuleb kaart sisestada arvutis olevasse pessa ning tõsta failid arvutisse.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.