Hea nipp

Kuidas Androidis tüütutest reklaamteavitustest vabaneda?

Miks ei võiks suhe mobiilioperaatoriga olla normaalsem?Foto: Pixabay

Rubriiki toetab

Telefoni piiksuvad teavitused on küll toredad, aga ainult siis, kui nad toovad häid uudiseid. Võib aga juhtuda, et telefon hakkab ühel hetkel sulle teavitustena ka reklaame üle ekraani vilgutama. Kaalulangetustablettidest näpuvurride ja siis, võeh, mingite hoopis siivutute vidinateni. Ja seda kõike väga ebasobival hetkel.

Tegelikult on säärasest pahnast lahti saamine üpriski lihtne.

Reklaami saatvad äpid

Paljud rakendused kasutavad tasuta versioonis reklaamide näitamist, et end kuidagi ära elatada. Mõned nahaalsemad äpid aga küsivad su telefonilt luba kuvada teavitusi ja näitavad siis reklaame ka teavitustena, seega enam mitte ainult rakenduses sees, vaid ka kõikjal mujal.

Siin on abiks mitu varianti, millest lihtsaim on ehk tüütu rakenduse telefonist lihtsalt välja viskamine ehk kustutamine. Kui teavitus tekib, peaks olema selle juures pisikene info nupp, mis viib sind reklaami saatnud äpi infoekraanile. Siit on võimalik rakenduste teavituste saatmise võimekust muuta, kui ka äpp täielikult eemaldada.

Reklaamid veebibrauserist

Reklaame võivad sulle saata ka veebilehed, läbi veebibrauseri, näiteks Chrome. Selleks, et teada, mis lehed sulle push teateid saata saavad, tee järgmist:

  1. Ava oma telefonis Chrome.
  2. Ava ülevalt paremalt nurgast menüü ja vajuta nupule “Site settings”.
  3. Otsi avanenud valikutest üles valik “Notifications”.
  4. Avanenud nimekirjas on näha kõik erinevad teavitused, mida Chrome genereerida võib.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.