Hea nipp

Kuidas Anrdoidil ja iPhone’il telefoninumbreid blokeerida?

Foto: Pixabay

Rubriiki toetab

Raamatuid, iluvidinaid ja supervitamiine ostma meelitavad telefonikõned ei ole tänapäeval sugugi haruldased. Kui müügiagendid liiga pealetükkivaks on muutunud, kulub marjaks ära teadmine, et nii iPhone’il kui Androidil on olemas võimalus soovimatud kõned blokeerida.

Olenevalt telefoniootjast on numbriblokeerimise võimalused pisut erinevad, kuid variant tüütutest kõnedest vabaneda on igal taskutelefonil olemas. Tuleb see vaid üles leida.

Kõnede blokeerimine Androidil

Erinevatel Androididel on kõnede blokeerimise võimalus menüüs pisut erinevas kohas, kuid enamasti siiski peidus kusagil helistamisrakenduse all.

Näiteks suuremal osal Huaweidest tuleb klikkida lahti avaekraanil olev helistamisrakendus, seejärel kontaktid ning valida alt paremalt nurgast “Rohkem”.

Avanenud menüüst saab valida, kas lisada number musta nimekirja või suunata otse kõneposti.

Tavalistelt on ka teistel Androidi telefonidel sarnane lahendus.

Kõnede blokeeirmine iPhone’il

iOS 7 ja hilisema versiooni puhul saad vältida soovitud kõnesid telefoni seadete vastavast menüüst.

Vali Seaded (Settings), Phone, Calls, Call Blocking & Identification, Block Contact. Avanenud menüüst saad blokeerida kõned numbritelt, mis on olemas kontaktide seas. Loendit on võimalik muuta ja uusi numbreid lisada menüü allosas vajutades valikule Block Contact.

Kui numbrit, millelt tulevaid kõnesid soovid iga hinna eest vältida, ei ole kontaktide seas, saad selle lisada ka avades rakenduse Phone ja seejärel Recents, siis kliki ikoonil i numbri järel, mida tahad blokeerida ning seejärel vali Block this Caller.

Äpid kõnede vältimiseks

Kui selgub, et blokeerimisvõimalust telefoni sisse ehitatud ei ole, on abiks vastava äpi allalaadimine.

Nii iPhone’i kui ka Androidi kasutajaile soovitatakse selleks näiteks Should I Answer? ja RoboKilleri nimelisi rakendusi.

Nuputelefonil blokeerimisvõimalus olemas

Nuputelefonid tunduvad ehk lootusetult ajast ja arust, kuid neilgi on kõnede vältimise võimalus enamasti olemas.

Enamasti on kõnede blokeering leitav kõne seadete nimistus valiku all „Number screening“, või telefoniraamatu menüüs “Must nimekiri”.

Märksõnad: , , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.