Kuidas artikleid ja veebilehti hilisemaks lugemiseks salvestada?

Chrome'is saad hilisemaks lugemiseks artikleid salvestada lihtsa vaevaga.

Tänapäeva kiire elutempo juures pole mahti alati aega võtta, et mõni põnev kirjatükk muude kohustuste vahel läbi lugeda. Õnneks on mitmeid võimalusi kuidas neid salvestada hilisemaks lugemiseks.

Salvesta failina

Vajadusel saad hiljem lugemiseks artiklit või veebilehte salvestada otse seadmesse. Selleks on veebilehitsejas tavaliselt olemas eraldi valik konkreetse aknas oleva lehe seadmesse alla laadimiseks. Näiteks Chrome’i puhul tuleb minna menüüsse ning sealt valida Rohkem tööriistu -> Salvesta leht nimega. Sealt edasi saad ise määrata nimetuse ning valida koha, kuhu veebileht salvestatakse.

Hea on see valik ka selliseks puhuks, kui tead, et soovid seda lugeda ilma internetiühenduste.

Salvesta lugemisnimekirja

Apple’i seadmed võimaldavad artikleid salvestada ka eraldi lugemisnimekirja. Reading List nimelise funktsiooni kasutamiseks tuleb avada veebilehitseja ning mneüüst üles selle jaoks mõeldud valik.

Safaris ja Firefoxis on selleks “Add to reading list”, Chrome’is otsi üles valik “Read later”. Need variandid toimivad iOS seadmetel, Safaris saad funktsiooni kasutada ka MacOS-is.

Kasuta Pocket rakendust

Arendajad on teinud kasutajate elu lihtsamaks ning välja toonud mitmeid rakendusi, kuhu omale meelepäraseid artikleid otse salvestada saad. Üheks selliseks populaarseks variandiks on ka Pocket.

Selle kasutamiseks on vaja luua kasutajakonto, kuid tänu sellele saad oma salvestatud infole ligi igalt seadmelt. Artikleid ja veebilehti on võimalik salvestada nii nutiseadmelt kui ka brauserist, kuhu saab selle jaoks lisada ka spetsiaalse laienduse.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.