Hea nipp

Kuidas enda internetibrauser omanäoliseks muuta?

chrome.png

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Enda jaoks sobivat internetibrauserit otsides on valikuid palju, kuid sisuliselt teevad nad paljuski sama asja. Siiski on paljudel veebibrauseritel lahedaid nippe, kuidas neid endale sobivaks ja omanäoliseks muuta.

Chrome

Google’i Chrome veebibrauser on üks populaarsemaid maailmas ning brauseril on ka palju lahedaid viise, kuidas seda endale sobivaks teha.

Esiteks on üks mugavamaid väikseid asju lubada Chrome’il paroole ja kasutajanimesid salvestada. Kõigepealt on funktsioon hea loomulikult selleks, et andes Chrome’ile loa neid salvestada, ei pea neid iga kord uuesti sisestama. Teiseks on funktsioon hea ka selleks, et kui kasutaja peaks juhtuma arvutit vahetama, siis tuleb uues arvutis lihtsalt Chrome’i enda Google’i kontoga sisse logida ning kõik kasutajanimed ja paroolid on nüüd ka uues arvutis olemas.

Teine vahva külg Chrome’i juures on laiendused. Neid on nii palju ja erinevaid, et võimatu on välja tuua millised täpselt kasutusele võtta tuleks. Valida on nii kuvatõmmiseid tegeva kui internetikiirust mõõtvate laienduste vahel ja palju muud. Lisaks sellele saab Chrome’ile veebipoe kaudu lisada ka erinevaid teemasid ning panna enda brauseri taustaks männimets või hoopis tähistaevas.

Mozilla

Mozilla Firefox on teine populaarne internetibrauser ning pakub palju lahedaid võimalusi selle täpselt endale sobivaks seadmiseks.

Üks parimaid viise Mozilla endale sobivaks teha on ilmselt brauseri paremas ülemises nurgas olevate otseteede ümbertõstmine. Soovid, et näiteks kodulehele liikumise otsetee asemel oleks privaatse akna avamise nupuke. Selleks tuleb vaid avada kohandamise paneel ning hakata asju endale sobivaks sättima.

Lisaks sellele on Firefoxis ka palju erinevaid teemasid ning värvilahendusi, mida saab brauserile peale panna, et see täpselt kasutaja meele järgi oleks.

Eriti omanäoline

Juhul kui suurte ja populaarsete veebilehitsejate poolt pakutavad lahendused lihtsalt ei ole piisavad, siis on võimalik kasutada Vivaldi internetibrauserit.

Antud internetibrauseris on võimalik näiteks lahti olevaid aknaid tõsta brauseri alumisse osasse või hoopis külgedele. Samuti on võimalik soovi korral muuta näiteks aadressiriba asukohta.

Lisaks sellele pakub Vivaldi võimalust brauseris korraga kõrvuti lahti hoida kaht akent. Näiteks ühel pool koolitöö ja teisel pool abimaterjal? Aga palun.

Fotod: GoogleHans Lõugas

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.