Hea nipp

Kuidas kontakte varundada, et need uue telefoni soetamisel ära ei kaoks?

28377602753_eeb929113b_o.jpg
Foto: Tanel Meos

Rubriiki toetab

Üks ebamugavamaid asju, mis uue telefoni soetamisel võib juhtuda, on kontaktide kaotamine, kui vana telefon otsustab mingil teadmata põhjusel lihtsalt töö lõpetada ja kontakte kuhugi varundatud ei ole.

Kuidas oleks võimalik teha nii, et uue nutitelefoni soetamise korral kõik enda kontaktid kenasti varundada, et ei peaks sõprade numbreid uuesti küsima hakkama?

Android

Androidi operatsioonisüsteemi puhul on hea see, et kui kasutaja on ühendanud enda Android nutitelefoni enda Gmaili kontoga, siis on suure tõenäosusega kasutaja kontaktid juba eos varundatud Google’i pilve.

Selle kontrollimiseks tuleb minna Gmaili lehele, valida vasakult Google’i logo alt “Gmail” ning seejärel ilmuvast rippmenüüst valida “Contacts”. Seal peaksid näha olema kõik kasutaja kontaktid, alates telefoninumbritest lõpetades meilikontodega.

Seega kui lähed antud lehele ja leiad sealt kõik enda kontaktid, siis pole muretsemiseks põhjust. Kõik sinu kontaktid on varundatud Google’i pilveteenusesse ning uue telefoni soetamisel ning sinna sisselogimisel, on kontaktid kenasti olemas.

Juhul, kui enda kontakte sealt ei leia, tuleb minna telefoni sätetesse. Sealt tuleb üles leida lahter “Varundamine ja lähtestamine” või “Back up and reset” ning aktiveerida seal olev automaatne varundamine. See tähendab, et edaspidi, kui lisad enda telefoni mõne uue kontakti, varundatakse see automaatselt Google’i pilveteenusesse sinu Gmaili konto juurde.

iOS

Põhimõtte poolest toimib Apple’i telefonide peal oleva iOS operatsioonisüsteemi peal varundamine samamoodi ehk pilvepõhiselt.

Selleks, et olla kindel, et kõik kontaktid on kindlalt varundatud, tuleb kõigepealt minna telefoni sätetesse ning vajutada “iCloud” ehk Apple’i poolt pakutava pilveteenuse ikoonile.

Seejärel tuleb sisse logida kasutades enda Apple’i ID-d. See peaks küll enamikel juba tehtud olema, kuna sisselogimine toimub ka telefoni algsel seadistamisel.

Järgmisena tuleb “contacts” järel olev nupuke aktiveerida ning see varundab kasutaja kontaktid iCloud pilveteenusesse ning uute kontaktide lisamisel teeb seda sama.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.