Hea nipp

Kuidas Facebookis oma asukoha jälgimine välja lülitada?

Facebooki rakendus mobiilis.Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Kui sa oled Facebookile andnud loa jälgida oma liikumist, teab sotsiaalmeediaplatvorm täpselt sinu iga käiku. Selleks, et oma privaatsust säilitada, saad selle valiku aga ise rakenduse valikutest ka välja lülitada.

Facebookil endal on olemas spetsiaalne tööriist, mis salvestab kogu kasutaja asukoha info, kui see on sisse lülitatud. Sealt saad ülevaate päevade kaupa erinevatest paikadest, mille asukoha Facebook on fikseerinud.

Selleks, et keelata Facebookil taoliste andmete kogumine, saad antud valiku ka nutitelefonis välja lülitada. Mine menüü valikute alla ning otsi sealt üles “Seaded ja privaatsus -> Privaatsuse otseteed -> Halda oma asukohasätteid”. Valik “Location Services” viib olenevalt telefonist kas rakenduse teabe menüüsse või annab kohe valiku asukoha õiguste muutmiseks.

Sealt saad valida, kas lased rakendusel oma asukohta salvestada alati või ainult rakenduse kasutamisel ajal. Siit saad ka jälgimise täiesti keelata või määrata, et rakendus küsib iga kord luba enne kui sinu asukohta soovib positsioneerida.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.