Hea nipp

Kuidas Facebookis võltskontot juba kaugelt ära tunda?

facebook_rakendused.jpg

Rubriiki toetab

Meeldigu see meile või mitte, on Facebook täis võltskontosid. Nende eesmärk on promoda teenuseid ja tooteid, kogudes võlts meeldimisi ning postitades kommentaare ja arvustusi. Kuidas selliseid kontosid ära tunda?

Profiilipilt

Esimene ja lihtsaim viis on vaadata inimese profiilipilti. Tõenäosus on, et kuna päriselt sellist inimest ei eksiteeri, pole tal ka pilti ja see on kuskilt internetiavarustest võetud.

Google võimaldab aga oma pildiotsinguga erinevaid pilte üles laadida ning selle tausta kontrollida.

Teine kahtlane variant on see, kui profiilil pole näiteks üldse pilti. See üksi ei pruugi võltskontot tähendada, kuid teiste asjaoludega koos võib sellele viidata.

Fotode hulk

Tasub kontrollida ka seda, kas ja kui tihti näiteks võltskonto omanik pilte üles laeb. Tavaliselt panevad inimesed üles pilte endast, oma lähedastest ning enda tegemistest. Kui aga kontol pole üldse pilte või on mõni üksiks pilt suvalise objektida, võiks see kahtlust äratada.

Sõprade arv

Kahtlane võib olla selline konto, millel on kas liiga palju või liiga vähe sõpru. Kindlasti võiks küsimusi tekitada asjaolu, kui loodud kontol pole ühtegi inimest sõbranimekirjas.

Ajajoone postitused

Tavalise Facebooki kasutaja tunnus on see, et aegajalt kirjutab või postitab ta oma ajajoonele midagi. Seda ei pruugi juhtuda tihti, kuid kahtlane on selline konto, kus neid postitusi pole üldse või on need tehtud väga pika vahega.

Samuti võiks kahtlust äratada ka see, kui postituse sisu on ebaloogiline või mitte midagi ütlev.

Sõnumitele vastamine

Üheks võimaluseks konto ehtsust kontrollida on kontaktile kiirsõnum kirjutada. Võltskonto puhul on vähetõenäoline, et sealt mingi vastus üldse tuleb, kuna enamikel juhtudel on need tehtud bot-robotide poolt.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.