Kuidas Gmailis isekustuvaid kirju saata?

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Foto: Martin Mets

Mõned teemad võivad olla tundlikumad kui teised ja teatud juhtudel ei soovi me, et sellised kirjad postkastis säiliksid. Seepärast on uues Gmailis olemas mugav võimalus kirja lugemiseks määrata kindel ajaline kestus, pärast mida see iseenesest kustub.

Kõigepealt tasuks aga selgeks teha, et Google’i eesmärk pole õhutada kedagi sellist funktsiooni kurjalt ära kasutama, näiteks ahistamiseks. Selle vältimiseks toimib süsteem selliselt, et saadetud sõnum jääb postkasti alles, kuid selle sisu pole nähtav. Seega välistab see võimaluse, et halbade kavatsustega saatja saab väita justkui poleks ta sellist kirja üldse saatnud.

Eelduseks on uus Gmaili

Funktsiooni saab kasutada hetkel ainult arvutis Chrome’i brauseriga ning eelduseks on Gmaili uue versiooni olemasolu.

Kui need tingimused täidetud, peaks uue kirja koostamisel ilmuma sõnumiakna alla serva muude valikute juurde lisaks tabaluku ikoon. Google nimetab seda konfidentsiaalseks režiimiks.

Kui kirja sisu valmis, tuleb see režiim aktiveerida ning selle järel nähtavale ilmuvas aknas valikud paika panna. Määrata on võimalik aega, mille jooksul sõnumi sisu aegub ühest päevast kuni viie aastani. Samuti saab turvanõudena pääsukoodi küsimise lisada. Sellisel juhul peab kirja saaja selle lugemiseks enne sisestama telefoni sõnumina saadetud koodi.

Kirja saaja ei näe saadetud kirja sisu otse oma postkastis, vaid selle nägemiseks tuleb kirjas olevat linki vajutada, mis sõnumi eraldi aknas avab.

Märksõnad: , , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.