Hea nipp

Kuidas Google Photos pilveteenuses pilte peita?

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Pilveteenused pakuvad mugavat võimalust oma pilte ja videosid salvestada, näiteks kui sa telefoni sisemälu sellega koormata ei taha. Google Photos on nende seas üks populaarseimaid ning tuleb kaasa pea iga telefoniga, millel peal Androidi operatsioonisüsteem.

Kui sa oled Google Photos rakendusele loa andnud oma pilte varundada, siis liigutatakse need automaatselt pilve. Kõik pildid, mis sinna laetakse ei pruugi olla sellised, mida tahaksid seal hoida nii, et telefoni enda kätte saanud inimene neid näha saaks. Sellisel juhul on hea neid hoida silma alt eemal ja selleks on hea nipp.

Piltide peitmiseks saab edukalt kasutada Photo pilveteenusesse sisse ehitatud arhiveerimise funktsiooni. See jätab kõik su pildid alles, kuid ei kuva privaatsemaid teistega koos. Need ilmuvad hoopis eraldi arhiivi kausta.

Selleks, et seda näiteks veebilehitsejas teha, tuleb põhimenüüst (kolm triipu vasakul üleval nurgas) üles otsida “Arhiiv” valik. Kui see on avatud, näeb paremal üleval nurgas valikut “Lisa fotosid”. Selle alt saabki soovitud pildid arhiivi kausta tõsta ja hoida seal neid pilte, mis pole kõigile vaatamiseks.

Sama nipp toimib edukalt ka Androidiga ning iOS-iga nutiseadmetes.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses