Hea nipp

Kuidas Google’i konto andmeid lähedastele jagada, kui sinuga peaks midagi juhtuma?

Google Chrome.Shutterstock

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Peaaegu igal kasutajal on mingitpidi seos Google’i teenustega, olgu selleks Chrome’i veebibrauser, Gmaili e-maili teenus või Androidi telefoni kasutamine – kõik need nõuavad konto loomist teenuste kasutamiseks. See tähendab, et igal sellisel juhul on Google’il sinu andmed kuskil varundatud. Kuidas aga neid andmeid kontolt kätte saada õnnetuse või surma korral?

Selle jaoks on Google’il olemas spetsiaalne tööriist, mis kannab nime passiivne konthaldur. Selle abil on võimalik määrata, mis aja möödudes loetakse kasutaja konto passiivseks, kellele saadetakse sellisel juhul teavitus ning kas konto kustutatakse või mitte.

Selleks, et kasutajaga saaks ühendust võtta, tuleb määrata e-posti kontaktaadress ning lisada telefoninumber. Nende abil antakse teada, millal konto passiivseks muudetakse.

Viimasest teada andmiseks oma lähedastele on võimalik määrata kuni 10 isikut. Andmete edastamiseks tuleb sisestada saaja e-maili aadress ja telefoninumber ning valida Google’i teenused, millele juurdepääs lubatakse.

Lõpetuseks on valida, kas määrate oma konto lõplikult kustutamiseks. Sellisel juhul on kontaktisikutel võimalik teie konto sisu paika pandud perioodi jooksul alla laadida, pärast mida see kustutatakse.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.