Hea nipp

Kuidas halva telefoni mikrofoniga natukene paremat heli salvestada?

Teeme ühe asja selgeks. Nutitelefonidel ei ole head mikrofonid selleks, et normaalse kvaliteediga heli salvestada. Sa võid küll filmida HDR 4K videot, aga kui heli on kehv, pole sest just palju kasu. Kuula kas või neid helinäiteid ammusest Geeniuse telefonide mikrofonide testist. Ei, sellest ajast saati pole just palju muutunud.

Mida saad siis sina ära teha selleks, et oma telefoni parema diktofonina ära kasutada?

Jälgi, kus ja mida sa salvestad.

Sageli on mõnd diktofoniäppi kasutades telefon kasutamas mikrofoni, mis asub seadme allservas. Sestap on esimene loogiline käik suunata mikrofon salvestatava heliallika poole. Kindlasti aitab ka see, kui muudad heliallika suhteliselt valjuks.

Näiteks ei ole sul mõistlik konverentsil olles viimasest reast kõnelejat salvestada, sest palju paremini tema jutust jääb peale kõrval, või sinu ees istuva inimese läpaka klahvide klõbin. Seega, istu või mine aseta oma telefon esiritta ja jutt jääb palju paremini peale. Samuti jälgi, et õues salvestades ei satuks tuul liigselt mikrofoni. Tuule müha on üks kõige häirivamaid helisid salvestusel ning seda on hiljem ka järeltöötluses üpris ebamugav salvestuselt välja juurida.

Pane tähele ka, et su telefon oleks lennurežiimil, äärmisel juhul hääletul režiimil, kuna sa ei taha, et mõni messengeri ping või sõnumi värin su salvestuse rikuks.

Kui järgida neid nõuandeid, võid saada enam-vähem korraliku salvestuse, millest hiljem ka midagi kasu on.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.