Kuidas hämaral aastavahetuse õhtul enda nutiseadmega häid pilte teha?

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
pexels-photo-28476.jpg

Aastavahetus on peagi käes ning loomulikult ei pääse sel ajal keegi paari lõbusa pildi jäädvustamisest. See võib aga praegusel pimedal ajal olla raskendatud, just seetõttu, et üks koht, kus telefonidel veel ilmselt arenguruumi on, on hämarates oludes pildistamine. Siiski on paar head viisi, kuidas kindlustada hämarates oludes tehtud piltide kvaliteet.

Valgustus

Selge on see, et väga palju sõltub sellest, millise konkreetse telefoniga tegu on, aga üks asi, mis kehtib kindlasti kõigi kohta on see, et tuleks leida võimalikult hästivalgustatudkoht. Seega tuleks valida mõni nurgake, kus on valgust märgatavalt rohkem. Üldreegel kipub olema, et mida hämaramate oludega tegu on, seda keerulisem on saada head fotot.

Valguse puhul tasub jälgida ka selle asukohta. Täpselt nagu fotostuudiotes on enamasti valgustid fotograafi selja taga, peaks valgusallikas olema pildi tegija taga ning paistma pildistatavate peale. Vältima peaks olukorda, kus valgusallikas on pildistatavate inimeste taga ning paistab pildi tegija poole.

Üks asi, mis võib tunduda suurepärase ideena on välgu kasutamine. Tundub loogiline, et kui on pime, siis paneks välgu peale ja siis on valge. Välgu kasutamine muudab pildistatavate inimeste näo ähmaseks ning tausta väga tumedaks. Seega kui vähegi võimalik, ürita hakkama saada olemasolevate valgusallikatega.

Kaamerasätted

Võimalikult hea pildi jäädvustamiseks hämaral ajal tasub mängida ka telefoni säritussätetega. Säritus või inglise keeles exposure on mõõtühik, mis mõõdab kui palju valgust laseb kaamera sensori peale paista. Kõlab keeruliselt, aga selle seadmetega mängimine on väga lihtne.

Selleks tuleb vaid taskust võtta telefonning avada kaamera. Seejärel tuleb fokuseerida kaamera mõne tumedama ala peale toas. Seejärel on näha, kuidas kaamera kohandab ennast tumedale taustale vastavalt ning pilt läheb eredamaks. Samas suunates fookus mõne valgusallika peale muutub pilt tunduvalt tumedamaks. Seega hämarates oludestasubsäritussätteid kohandada nii, et pildil olevad inimesed oleksid võimalikult hästi näha.

Lisaks sellele on võimalik mängida ka telefoni kaamerarakenduse poolt pakutavate lisasätetega, mis lubavad enda äranägemise järgi sättida nii eelmainitud säritust kui ka muid kaamerale omaseid sätteid. Tasub aga meeles pidada, et üldiselt on telefonis olev kaameratarkvara juba üsna hea nende seadmete kohandamises, seega kui pole just kindlat tahtmist mingit sätet muuta, tasub asjad automaatsätete peale jätta.

Stabiilne toetuspunkt

Hämarast valgusest tingituna on teravate fotode jäädvustamine niigi raske, seega on oluline vältida teisi segavaid faktoreid, mis konkreetselt valgusega seotud ei ole. Heaks näiteks on kaamera stabiilsus. Kiire viis hunniku uduste piltide tegemiseks on värisevad käed, seega pilti tehes on hea lahendus ennast vastu mõnda seina toetada või toetada telefon mõne laua või tooli peale.

Lisaks kõigile eelnevalt toodud näpunäidetele tasub meeles pidada ka seda, et kogemused ise on olulisemad kui nende jäädvustamine, seega ära aastavahetust keeruliste kaamerasätete pärast maha maga. Kui aga juba pildistamiseks läheb, siis otsi üks võimalikult valgusküllane koht, kohanda kaamerasätted paika, leia mõni hea tugipunkt kaamera stabiilsena hoidmiseks ning hakka pildistama.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.