Hea nipp

Kuidas ka kõige jubedamas ja räpasemas meilikastis korda luua ning asjad üles leida?

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Ilmselt teavad kõik kedagi, kelle Gmaili kirjakast uputab kümnetest tuhandest lugemata kirjadest ning asi on arenenud nõnda kaugele, et kustutamise ja lugemisega on alla antud ja asi muutub aina hullemaks. Selle tõttu ei leia ka enam midagi üles ja asjad jäävad lihtsalt märkamata. Kuidas sellises kaoses aga korda luua? Abiks tulevad Gmaili otsingusõnad.

Kustuta vanad meilid

Ilmselt ei ole vaja enam kirju, mis saadeti seitse aastat tagasi, seega on kustutustöödega hea sealt alustada. Gmail lubab meile mugavalt saatmisaja järgi sorteerida, seega tuleb otsingukasti kirjutada näiteks “Older:kuupäev” või “Newer:kuupäev”. Kuupäev tuleb sisestada kujul aasta/kuu/kuupäev.

Kui meilid on aja järgi sorteeritud, siis saab hakata neid järgemööda kustutama. Kinni tuleb haarata üleval vasakus nurgas olevast tühjast kastist ja sinna linnuke panna. Seejärel saab meilid kustutada. Sama tegevust saab jätkata ka kõikidel teistel lehtedel.

Eemalda end meililistidest

Ilmselt on suur osa meilikasti ummistavatest kirjadest pärit erinevatelt meililistidelt. Gmaili otsinguaknasse tuleb kirjutada aga fraas “label:^unsub”, misjärel näed vaid neid meile, millega on kaasas nimekirjast eemaldamise võimalus. Seeläbi saad meilikasti õige pea märksa puhtamaks.

Eemalda suured failid

Ilmselt võib kirjakastis olla ka hulgaliselt suuri faile, mis vajalikku pilveruumi ära söövad. Selleks, et ka sel tandril korda luua, saab sorteerida kirju suuruse järgi. Selleks tuleb otsinguaknasse kirjutada “Size:suurus”. Mõttekas on suuruseks sisestada vähemalt 100000, kuna sellest väiksemad võivad olla ka üsna tühised kirjad.

Kui oled suured failid üles leidnud, siis saad ka nendega meilid ära kustutada.

Leia pildid üles

Kui tahad aga meilikastist leida üles kõik pildid, siis on ka selleks võimalus olemas. Otsinguaknasse tuleb sisestada “filename: .failiformaat”. Seega piltide leidmiseks võib näiteks proovida otsingut “filename: .jpeg” või “filename: jpg”.

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.