Hea nipp

Kuidas kadunud Wordi faile taastada?

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Teinekord võib juhtuda, et kogemata kustub ära fail, mis ei peaks. Wordi dokumentide jaoks on õnneks olemas mõned võtted, kuidas neid veel päästa annab ning arvuti kõvakettale tagasi on võimalik tuua.

Kasuta sisseehitatud taastajat

Wordi tekstitöötluse programmi on sisse ehitatud mehhanism, mis automaatselt salvestab loodud failid. Kui mõni on kadunud nagu tina tuhka, tasub esimesena seda otsida just sealt.

Selleks mine esmalt Wordi programmis Fail menüüsse ning otsi üles “Halda dokumenti” valik. Selle avades pakutakse esimesena varianti salvestamata dokumendid taastada. Kõik sellised failid kogutakse kokku eraldi kataloogi, mille sisu selle valiku puhul kuvatakse.

Kasuta Windows Explorerit

Teine variant on sukelduda menüüde rägastikku ning ise veidi uurimistööd teha. Word tekitab automaatselt salvestamata failist koopia, mida võib otsida kõvakettalt sellisest asukohast – C:\Users\kasutaja nimi\AppData\Roaming\Microsoft\Word.

Vaata prügikasti

Alati tasub üle vaadata ka prügikast, olemaks kindel, et kadunud fail pole sinna eksinud. Prügikastis olevaid faile saab sealt lihtsalt lohistades välja tõsta, kuid mugavam variant on kasutada parema hiireklikiga avanevast menüüst “Taasta” valikut. Nii saab fail tagasi täpselt sinna, kus ta enne asus.

Väldi tulevikus probleeme

Selleks aga, et tulevikus kadunud Wordi dokumentide otsimist vältida, tuleks sisse lülitada failide automaatne salvestamine. Vaikimisi ongi see juba sisse lülitatud, kuid seda 10 minutilise intervalliga. Word võimaldab aga selle numbri viia ka väiksemaks, näiteks 1 või 5 minuti peale.

Selleks mine Wordi dokumendis Fail -> Suvandid -> Salvestamine ning otsi sealt üles automaatsalvestamise teabe valik.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.