Hea nipp

Kuidas kaitsta nutiseadmeid andmevarguse eest avalikus laadimiskohas?

Rubriiki toetab

Reisides või kodust eemal olles tuleb ikka ette olukordi, kus nutitelefon või tahvel vajab laadimist. Avalikes kohtades nagu kohvikud või lennujaamad on selle jaoks olemas eraldi ka USB laadimispesad, kuid nende kasutamisel tasuks olla ettevaatlik.

USB ühendus võimaldab korraga nutiseadme akut laadida ning samal ajal ka vajadusel mõne teise seadmega andmeid vahetada. Kui kasutad aga USB laadimispesa mõnes avalikus kohas, siis ei pruugi sa kindel olla, kas kellegi kuri käsi soovib su andmeid endale saada.

Iseenesest saab seda lihtsalt vältida. Kui laadimiseks nutitelefonid tavaliselt meilt nõusolekut ühendamiseks ei küsi, siis andmete edastamiseks ja vastuvõtmiseks seda tehakse. Nii saadki sellest keelduda, kui kohviku USB pesa küsib nõusolekut sinu seadme ühendamiseks.

Kasuta spetsiaalset USB adapterit

Sellist andmete vargust aitab aga kergesti vältida pisikene seadeldis. Tegu on adapteriga, mis ühendatakse laadimispesa ja seadme vahele. Kui tavalises USB laadimiskaabli otsik võimaldab ka andmete edastust, siis sellisel adapteril on see võimalus eemaldatud. Seega pole ka ohtu, et andmeid kuskile üle kantakse.

Lisaks on võimalik soetada ka USB-kaableid, mis andmesidet ei võimalda. Tootjate standardkaablid kahjuks sellised pole, seepärast tuleks vajadusel see eraldi muretseda.

Selliseid seadmeid leiab näiteks Amazonist või suurematest elektroonikapoodidest.

Kasuta akupanka või seinakontakti

Üheks variandiks on kasutada ka akupanka. Nii välistad olukorra, kus nutiseadet on vaja avalikus laadimiskohas ühendada.

Samuti saad oma andmeid turvata, kui laed oma seadet otse seinakontaktist tootja poolt kaasa pandud seinapistiku ja usb kaabliga. Seinapistik välistab andmetele juurdepääsu ning võimaldab üldjuhul ka oluliselt kiiremini seadme täis laadida.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.