Hea nipp

Kuidas katta telefoni kaamerat, et keegi sind sealt jälgida ei saaks?

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Eelmisel nädalal kirjutasime Geeniuses, et kui anda iPhone’i peal rakendusele ligipääs telefoni kaamerale, siis võib pahatahtlik rakenduse arendaja inimest seadme kaamera kaudu igal hetkel jälgida. Kui sellest, et sülearvuti veebikaamera kaudu võidakse inimest jälgida, on räägitud palju, siis telefoni kaamerate katmisest on räägitud märksa vähem. Sel põhjusel näeb ka avalikkuses mitmeid sülearvuteid, mille veebikaamera on kaetud, kuid telefone mitte. Millised on võimalused telefoni kaamera edukaks katmiseks?

Osta kott

Üks võimalus telefoni kaamera katmiseks on soetada telefonikott, mis katab kogu telefoni, sealhulgas ka mõlemad kaamerad. Sellise lahenduse eeliseks on ilmselt lihtsus. Midagi kuhugi külge kleepida või kinnitada pole tarvis, tuleb lihtsalt telefon kotikesse pista ning ükski pahalane enam kasutajat jälgida ei saa. Taolise idee negatiivseks küljeks on aga see, et kui on soov seadet kasutada, siis tuleb see loomulikult kotist välja võtta ning siis enam kaamerad kaetud ei ole. Seega on kott pigem ajutine lahendus.

Foto: Krusell

Osta ümbris

Turult võib leida üksikuid telefoniümbriseid, mis on mõeldud kaamera katmiseks. Näiteks valmistab EyePatch telefoni ümbrist, mis on varustatud pisikese nupukesega, mida liigutades saab katta telefoni esi- ja tagakaamera. Lisaks sellele on klapi küljes pisike lapike, mis pühib iga kord kaamera puhtaks, kui seda liigutada.

See konkreetne ümbris on mõeldud iPhone’idele ning näiteks Androidiga seadmete omanikel tuleb kasutusele võtta teised vahendid.

Pane kleeps peale

Lihtne viis kaamera katmiseks on ka klassikalise kleepsu paigaldamine. Neid saab osta veebist, kuid soovi korral ka ise valmistada. Mõte on lihtne. Kui kleeps on peal, siis sellest läbi ei näe. Siiski tuleb kleepimise puhul meeles pidada, et kui kasutada tavalist kleeplinti, siis võivad kaamera peale jääda liimijäljed. Lisaks tasub arvestada, et kui kaameraga on soov pildistada, siis tuleb kleeps iga kord eemaldada ning see võib olla ebamugav.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses