Hea nipp

Kuidas kindel olla, et sinu e-kirju ei jälgita?

Rubriiki toetab

Reklaamkirjad, mida kasutajatele igapäevaselt saadetakse, ei ürita mitte ainult sulle toodet maha müüa, vaid nende kaudu kogutakse ka muud infot. Näiteks kas sa konkreetse kirja üldse avasid, mis ajal sa seda tegid ning millises asukohas.

Tavamõistes rämpspostiga tuleb kaasa tihti peidetud jälgija, mida nimetatakse pixel tracker’iks. See, nagu nimigi ütleb, on nähtamatu piksel kirja sisus olevate piltide sees, mis antud infot kogub. Kuidas sellist info kogumist takistada?

Selleks on väga lihtne viis. Nimelt tuleb vastava programmiga, kus kirju loetakse, keelata kirjade sisus piltide kuvamine. Paljud teenused teevad seda kasutajate eest juba vaikimisi, kuid funktsiooni saab sisse lülitada igaüks ka ise.

Kui kasutad Gmaili, siis tuleb seadete alt üles otsida valik “Pildid” ning valida sealt “Küsi enne väliste piltide kuvamist”.

Kui kasutad Windows 10 meilirakendust, saad piltide automaatse kuvamise keelata konkreetse konto alt, valides seadete menüüst “Lugemispaan” ning selle alt ilmuvast menüüst kõige lõpust välise sisu kuvamise välja lülitades.

Maci kasutajad saavad vaikimisi e-maili rakenduses seda teha, kui minna rakenduse valikute alla ning sealt avada Viewing vaheleht. Uue akna keskelt leiab valiku “Load remote content in messages“, mille eest tuleb linnuke ära võtta.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.