Kuidas kirjutada viisakat ja praktilist puhkusevastajat?

Juulikuu oli peamine puhkuste aeg, kuid mõned kavalpead sättisid oma puhkused ka augustisse. Mis tähendab seda, et juulis puhkusel olnud naasevad tööle, saadavad meilid välja ja saavad vastuseks hambaid kiristama ajava sõnumi: “Olen puhkusel. Kiirete küsimuste korral helistage üldnumbril.”

Milline on aga hea puhkusevastaja ja mis sõnumis sisalduma peaks?

Kaua sa puhkad

On oluline anda teada, millal sa puhkusele läksid ja millal sealt tagasi tuled. Ehkki tavaliselt inimesed helistavad, kui asjaga tõesti kiire on, eeldavad paljud millegipärast ikka, et e-kirjadele võiks vastuse saada vähemalt tunni aja jooksul. Seega rahustad sa kirjasaatja närve sellega, et annad teada, et vastust pole mõtet vähemalt kahe nädala jooksul oodata.

Kellega peaks ühendust võtma?

Kui olukord on siiski lahendamist vajav ja kaht nädalat oodata ei lase, siis oleks hea teada, mis on edasised võimalused. Seega jäta oma puhkusevastajasse sõnum, kellega ühendust võtta. Ülemus, kolleeg, kas või ettevõtte üldnumber ja meiliaadress. Enne automaatvastaja aktiveerimist võiks muidugi ka neile kontaktidele teada anda, et suunad oma kliendid neile.

Mida mitte teha?

Ehkki puhkusevastajat luuakse sageli viimasel hetkel, enne puhkusele suundumist, ära unusta, et see saadetakse sageli ikkagi sinu tööaadressilt ja see esindab sind ning sinu tööandjat. Seega automaatvastus stiilis: “puhkan. Ärge segage ja puhake ise ka,” ei ole just kõige ilusam. Ideaalne puhkusevastaja võiks näha välja umbes selline:

Tere

Aitäh kirjutamast. Olen puhkusel kuni *kuupäev*.

Kiiretes küsimustes palun võtke ühendust *sinu alternatiivne kontakt*

Lugupidamisega

*Allkiri*

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.