Hea nipp

Kuidas kõige lihtsamalt vanast telefonist andmeid uude kanda?

Uute OnePlus 7 ja 7 Pro omanike jaoks on olemas OnePlus Switch rakendus.

Rubriiki toetab

Uue telefoni ostmise rõõmu varjutab tõsiasi, et tavaliselt on tükk tegemist vanast telefonist andmete ülekandmisega. Halvimal juhul võivad kaotsi minna sõnumid, kontaktid ja muu oluline info.

Õnneks on uute nutiseadmete turule tulekuga tekkinud mitmeid lahendusi ja rakendusi, mis aitavad vanu andmeid hõlpsasti uude telefoni üle tuua.

iPhone – liigutab andmeid edukalt iCloudil

Ühest iPhone’st „kolimine“ teisele toimib iCloudi pilveteenuse kaudu. Selleks on vaja vanas iPhone’is minna seadetesse ja otsida sealt andmed varundamise võimalus: Settings -> Apple ID -> iCloud -> iCloud Backup -> Back Up Now.

Kui lülitada uus iPhone esimest korda sisse, tuleb ühenduda Wi-Fi võrguga, sisse logida sama iCloudi kontoga, mida kasutati andmevarunduse jaoks ning valida „Restore from iCloud backup“ ehk „taasta iCloudi andmevarundus“.
Androidist andmete teisaldamiseks on vaja valida „Move Data from Android“. Seejärel tuleb Androidile laadida Google Play’st rakendus „Move to iOS“ ja järgida sealseid juhiseid.

OnePlus – tõmba OnePlus Switch Google Playst

Uute OnePlus 7 ja 7 Pro omanike jaoks on olemas OnePlus Switch rakendus, mille kaudu on võimalik kiiresti teisaldada kontakte, tekstisõnumeid, fotosid ja muud infot vanast Androidi või Apple’i telefonist OnePlusile.

Androidi jaoks on OnePlus Switch kättesaadav Google Play’st. Selleks, et seda iPhonele laadida, peab avama erilingi, mis lubab laadida Switchi rakenduse otse telefonile, kuna AppStore’s seda paraku pole.

Kui mõlemal telefonil on OnePlus Switch paigaldatud, tuleb nõustuda kasutustingimustega ja anda äpile vajalik nõusolek. Jääb üle veel vajutada vanal seadmel „I’m an old phone – Send data“ ja uuel OnePlusil “I’m a new phone – receive data”.

Lõpuks tuleb skannida vana telefoniga QR-kood uue seadme ekraanilt ja valida, mis andmeid täpselt teisaldada ja oodata kuni andmed on kopeeritud.

Huawei – QR koodipõhine lahendus

OnePlus Switchiga sarnasel põhimõttel toimib ka Huawei Phone Clone. See tuleb samuti paigaldada nii vanale kui ka uuele seadmele ja valida, kust kuhu andmeid edastada.

Ühendus luuakse QR-koodi abil, kuid huvi korral saab seda teha ka telefoni lokaalse Wi-Fi võrgu kaudu. Huawei Phone Clone on olemas Google Play’s ja AppStore’s.

Samsung – kõige rohkem valikuid Smart Switchi kaudu

Samsung Smart Switch pakub Korea telefonide kasutajatele kõige rohkem valikuid. Lisaks teistele Androididele ja iPhonedele, toetab Samsung ka BlackBerry ja Windows Mobile’st andmete ülekandmist. Peale mobiilsete äppide on olemas ka Smart Switch Windows ja MacOS rakendus, mis võimaldab telefoni andmeid varundada lauaarvutisse.

Kuigi kontakte, sõnumeid ja teatud telefoniseadeid võib varundada ja taastada ka näiteks Google konto kaudu, on sinu uue telefoni tootja äpp tavaliselt kõige mugavam ja põhjalikum andmete teisaldamise ja varundamise tööriist.

Kasutades OnePlus Switchi või mõnda muud sarnast lahendust näed, kuidas Sinu kõnede ajalugu ja kõik tuttavad asjad vanast telefonist sujuvalt uuele nutiseadmele ümber kolivad.

Ainukene vahe on selles, et kõik toimib kiiremini ja näeb parem välja. Seega ära lase andmete üle kandmise hirmul uue telefoni ostmise rõõmu rikkuda!

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.