Hea nipp

Kuidas kõik pildid alati väga lihtsa vaevaga õigesse mõõtu saada?

Rubriiki toetab

Pildid on suur osa meie igapäevaelust. Internetikeskkondades peavad need aga tihtipeale olema kindlas suuruses või kindla küljesuhtega.

Nii mõnigi veebilehtedega tegelev inimene on ilmselt kokku puutunud olukorraga, kus veebilehele ei sobi mingis suuruses pilt ning sellele järgneb tüütu lõikamine.

Pilvepõhine tööriist

Sellise probleemi lahendamiseks sobib hästi veebileht croppola.com, kus on võimalik pilt lihtsa vaevaga täpselt õigesse suurusesse lõigata.

Ka kasutamine on lihtne. Kõigepealt tuleb arvutist valid pilt, mida soovid lõigata ning lohistada see hiirega brauseriaknasse, kus on avatud Croppola veebileht.

Kõigepealt tõsta pilt veebilehel olevasse kastikesse.

Seejärel on võimalik valida automaatne või manuaalne lõikamine. Mõned levinumad suurused on juba eelnevalt paika pandud, seega kui on vaja näiteks 16:9 küljesuhtega pilti, mida kasutavad paljud veebilehed, siis selle saab lihtsa klõpsuga ära teha.

Kui õige suurus on valitud, siis saab tekkivat kastikest ka mööda pilti ringi liigutada.

Kui foto on olemas, siis saab hakata selle suurust täpselt õigeks sobitama.

See on hea, kui pildi juures on oluline mingi kindel objekt, aga see ei asu täpselt pildi keskel.

Samas on soovi korral võimalik manuaalselt panna paika täpselt enda jaoks sobivad mõõtmed juhuks, kui pilt peab täpselt kindlas suuruses olema.

Kui see on tehtud, siis tuleb klõpsata kirjale “Download this crop” ning pilt laetakse alla kasutaja poolt määratud allalaadimiste kausta arvutis.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.