Kuidas külma ilmaga telefoni akut ja enda näppe säästa?

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Külmade ilmade tulekul on üsnagi ebameeldiv välistes oludes telefoni kasutada. Lisaks selle, et oma näppe külma eest hoida, on vajalik pikemalt välitingimustes viibides jälgida ka telefoni tervist.

Hoia telefoni soojas

Lihtne tõde, aga see on parim abivahend selle jaoks, et telefon kõige ebasobivamal hetkel end välja ei lülitaks. Liitium-ioon akud, mis on üheks levinuimaks tüübiks tänapäeva nutitelefonides, on üpris külmakartlikud. Akus toimuvad keemilised protsessid aeglustuvad pakasega kokkupuutel ning nii võid ühel hetkel avastada, et telefoni kiirus on kordades kahanenud või on telefon end sootuks välja lülitanud. Kui plaan on pikemalt külmakraadidega välioludes viibida, tasub telefoni sisetaskus või võimalikult keha vastas hoida.

Ära lae külma telefoni akut

Liitium-ioon akude puhul tasuks ka nende laadimist vältida, kui telefon on kaua külma käes viibinud ja tundub külm. Samuti ei ole hea mõte seda laadida miinuskraadidega keskkonnas. Kui oled telefoni talvel ööseks autosse unustanud ja selle tuppa tood, siis tasub enne laadima panemist mõnda aeg oodata, et aku tavaline temperatuur taastuks.

Kasuta nutikindaid

Ülal toodud näpunäited aitavad hoida sinu nutitelefoni tervist, kuid enda oma eest tuleks samuti hoolitseda. Kuna näpud on peamiseks vahendiks telefoniga suhtlemisel, saab seda parimal viisil teha, kui kasutada nutikindaid. Taoliste kinnaste valik on päris suur, seega peaks igaüks endale sobivad leidma. Enne kasutamist tasub ka telefoni menüüst järgi vaadata, kas seal on olemas eraldi kindarežiim – selle aktiveerimine teeb ekraani tundlikumaks ja hõlbustab seeläbi selle kinnastega kasutamist.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.