Hea nipp

Kuidas kulutada mobiilset internetti vaid oluliste rakenduste peale?

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Tänapäeval pakuvad juba paljud telekommunikatsiooniettevõtted pea piiramatu mobiilse internetiga pakette. Meie rahakottide sisu aga piiramatu ei ole ning sellest tulenevalt on oluline kulutada mobiilset internetti just nende teenuste peale, mis on päriselt olulised.

Isegi kui mobiilside pakett on mahu poolest suur, tasub netikasutuse peale mõelda, kuna sellisel juhul saad olla kindel, et liiga vara kuu alguses ei ole tarvis hakata mahtu juurde ostma.

Keera internetikraanid kinni

Selle kindlustamiseks on väga lihtne nipp. Tuleb kaevata veidi telefoni sätetes ning muuta seadeid nii, et kindlad rakendused kasutaksid toimimiseks vaid wifi ühendust. Sellisel juhul ei kuluta nad mobiilset internetti.

Kõigepealt on tarvis avada Androidi telefoni sätted ning valida sealt alateema “Data usage”. Seejärel avaneb aken, kust võib näha kui palju oled viimasel ajal mobiilset internetti kulutanud. Järgmiseks tuleb ülevalt paremalt nurgast klõpsata lisasätete nupu peale ning valida “Data usage control”.

Nüüd ongi käes koht, kus saab hakata ebavajalike rakenduste internetikasutust piirama. Näiteks kui oled reisil on ilmselt enim kasu Google’i Maps rakendusest ning suurema osa sotsiaalvõrgustikke võib ära keelata.

Antud sätete muutmine rakendusi täielikult ära ei keela, vaid laseb neil internetti ühenduda vaid wifi ühenduse olemasolul. Seega kui oled huvitatud mobiilse interneti maksimaalsest säästmisest, siis keera vähem olulistel rakendustel mobiilse interneti kraanid kinni.

Sarnane lahendus on olemas ka Apple’i seadmete kasutajatele. Internetikasutuse piiramiseks tuleb minna seadme sätete alla, valida sealt “Cellular” ning kerida kõige alla. Sealt on võimalik muuta rakenduste eelistusi nii, et kindlad rakendused kasutaksid vaid wifi ühendust.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.