Hea nipp

Kuidas lapse Androidiga telefonil kasutamist jälgida?

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Lapsed saavad praegusel ajal aina varem omale nutitelefonid, et oma vanematega ühendust pidada. Kuid positiivsele küljele lisaks on nutitelefoni omamisel ka miinuseid – vanemad ei tea tihti milliseid rakendusi lapsed kasutavad ning mida muud telefonides korda saadavad.

Google Family Link

Selle mure lahendamiseks on Google’il olemas Family Link rakendus, mis toimib kõigil Androidiga telefonidel. Selle abil on võimalik oma võsukese telefonikasutusel silma peal hoida, lubada rakendusi alla laadida ning jälgida kasutust rakenduste kaupa. Vajadusel saab selle vahendusel ka äppide kasutusaega piirata.

Samuti võimaldab Family Link ka lapse telefoni positsioneerida ning lapsevanema telefoni kaudu saab seda helisema panna.

Kuidas kasutada?

Esiteks tuleb teada, et Androidiga telefonil Google’i teenuste kasutamiseks on tarvis omada e-maili aadressi. Google laseb eraldi e-maili luua alates 13. aastastele lastele, nooremate puhul tuleb see siduda aga vanema kontoga.

Selle jaoks on tarvis, et vanem laeb oma telefoni (see võib olla nii Android kui iOS seade) alla rakenduse Google Family link vanematele ning lapse telefoni tuleb alla laadida Google Family Link lastele ja teismelistele rakendus.

Selleks, et funktsioon toimiks, tuleb veenduda, et lapse telefonis on kasutusel Android 7 versioon või uuem. Teatud mudelitel toimib teenus aga ka 5 ja 6 versiooniga, nii et kindluse mõttes tasub rakendus alla laadida ja proovida.

Kontode sidumise saab algatada lapsevanem oma rakenduse kaudu. Kui lapsel veel kontot eraldi pole, saab selle protsessi käigus ka luua.

Kui aga tegu on lapse esimese nutitelefoniga, siis saab sidumise teha ka algse seadistamise käigus. Sellisel juhul pakub Google kohe võimalust rakendus alla laadida, kui on tuvastanud lapse vanuse ja see jääb alla nimetatud 13. aasta piiri.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.