Hea nipp

Kuidas leida üles kõik fotod, mis su arvutis on?

Rubriiki toetab

Võta Iizilt!

Uuri pakkumisi

Kuigi Windowsis on piltide jaoks eraldi kataloog, ei pruugi kõik arvutis olevad pildid erinevatel põhjustel sinna jõuda. Mujale salvestatud piltidest ei pruugi kasutajal aimugi olla, lisaks võib see pildimaterjal olla ebavajalik ning kallist mäluruumi raisata.

Windowsisse on sisse ehitatud võimalus asukohapõhiselt otsinguid teostada. Seda saab teha konkreetse kausta sees või kogu ketta kohta.

Alustuseks on vaja avada File Explorer, kust valikute ribalt ülevalt servast leiab muu hulgas ka otsingu paani. Kui see avada, siis ilmub sealt alt eraldi valik ka failitüübi järgi otsingu teostamiseks.

Üheks võimaluseks on valida sealt pildifailid ning nende järgi otsing teostada. Kiiremaks tulemuse saamiseks võib aadressiriba kõrval olevale otsinguribale sisestada “kind:=picture”, mis annab sama tulemuse.

Kui oled oma otsingu teinud C-kettal, siis kuvatakse kõik sellel olevad pildifailid nimekirjana. Sealt ongi võimalik välja valida need pildid, mida alles jätta ning need, mis prügikasti saata.

Kui aga soovid teada, kus see konkreetne fail paikneb, siis on võimalik paremale hiireklahvi alt avanevast menüüst ka selle asukoht avada.

Märksõnad: , , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.