Hea nipp

Kuidas leida üles kõik fotod, mis su arvutis on?

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Kuigi Windowsis on piltide jaoks eraldi kataloog, ei pruugi kõik arvutis olevad pildid erinevatel põhjustel sinna jõuda. Mujale salvestatud piltidest ei pruugi kasutajal aimugi olla, lisaks võib see pildimaterjal olla ebavajalik ning kallist mäluruumi raisata.

Windowsisse on sisse ehitatud võimalus asukohapõhiselt otsinguid teostada. Seda saab teha konkreetse kausta sees või kogu ketta kohta.

Alustuseks on vaja avada File Explorer, kust valikute ribalt ülevalt servast leiab muu hulgas ka otsingu paani. Kui see avada, siis ilmub sealt alt eraldi valik ka failitüübi järgi otsingu teostamiseks.

Üheks võimaluseks on valida sealt pildifailid ning nende järgi otsing teostada. Kiiremaks tulemuse saamiseks võib aadressiriba kõrval olevale otsinguribale sisestada “kind:=picture”, mis annab sama tulemuse.

Kui oled oma otsingu teinud C-kettal, siis kuvatakse kõik sellel olevad pildifailid nimekirjana. Sealt ongi võimalik välja valida need pildid, mida alles jätta ning need, mis prügikasti saata.

Kui aga soovid teada, kus see konkreetne fail paikneb, siis on võimalik paremale hiireklahvi alt avanevast menüüst ka selle asukoht avada.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.