Hea nipp

Kuidas lülitada Steamis sisse kaheastmeline sisselogimine?

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Kui sul on arvutimängupoes Steam konto ja sinna on kogunenud vähegi arvestatav hulk digitaalseid mänge, siis on mõistlik enda kontole peale panna ka kaheastmeline sisselogimine läbi sinu telefoni.

Kui jääd Steami kontost ilma, siis oled ju ilma ka kõigist nendest mängudest ning Steami kasutajatugi on üks maailma halvemaid.

Vaikimisi on sul Steami konto seotud sinu meiliaadressiga, kuhu peale sa sisse logides iga kord kinnituskoodi saad. Kui aga kellelgi juba õnnestub sinu kontole ligi pääseda, siis on tal võimalus see meiliaadress ära muuta.

See juhtub tihti siis, kui keegi vabatahtlikult laseb “sõbra” Steami kontole ligi, näiteks kui on plaan seda müüa. Steami kontosid tegelikult müüa pole lubatud, aga hoolimata sellest on internet pakkujaid ja ostjaid ühest otsast teiseni täis.

Selle jaoks on äpp

Kui sa aga lülitad sisse kaheastmelise sisselogimise läbi telefoni, siis lihtsalt meiliaadressi muutmisest ei piisa ja telefoninumbrit ei saa nii lihtsalt konto küljest lahti haakida, vaid see tuleb telefonist lubada. Samuti on Steamis esemetega kauplemiseks vajalik sisse logida Steami äpiga.

Alustuseks tõmbagi enda telefoni Steami äpp. Mõistagi on see olemas nii Androidile kui ka iPhone’ile ja isegi Windows Phone’i rakendus on olemas.

Logi äppi enda Steami kontoga sisse, võta endal meilist kinnituskood ning klõpsa menüüs Steam Guard nupule. Sealt tuleb sisse lülitada Steam Guard Mobile Authenticator. Aktiveeri see koos enda telefoninumbriga. Valikuvõimalus on ka aktiveerida see meiliaadressiga, aga tee seda kindlasti telefoninumbriga.

Nüüd peaksid saama teate, et kõik õnnestus. Edaspidi saad Steami sisselogimisel koodi telefoni äpist, mis tuleb ruttu sisestada, sest üks kood kehtib kõigest 30 sekundit. Selleks et enda isiklikus arvutis koodi kogu aeg sisestama ei peaks, selleks jäta see arvuti sind mäletama, tehes sisselogimiskasti juurde vastava linnukese.

Aga kui telefon läheb kaduma?

Nüüd kõige olulisem asi. Juhuks, kui su telefon läheb kaduma, siis on äpid olemas ka taastamiskood, mis tuleks üles kirjutada ja sellise soki sisse peita, mida sa kunagi ei kasuta. Selle vajuta Steam Guard menüüs My Recovery Code reale ja kirjuta seal leiduv kood üles.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.