Hea nipp

Kuidas mobiilrakendsuega kunstiteoseid ära tunda?

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Kui kuuled raadiost või televiisorist tundmatut ent meeliülendavat laulujuppi, pole muusika tuvastamiseks paremat abimeest kui Shazami nimeline rakendus. Mida aga teha siis, kui kunstipoe tooterepertuaariga tutvudes jääb silma mõni kaunis tundmatu maal?

Appi tuleb Magnus. Ei, mitte karske põhjamaise nimega härra, vaid kunstihuviliste poolt arendatud rakendus, mis suudab foto põhjal ära tuvastada erinevad maalid ning nende autorid. Arvasid et on Picasso, tegelikult oli hoopis Van Gogh.

Lisaks tuvastamisele loeb Magnus ette ajaloolised ja hetkelised oksjonihinnad, jagab ostusoovitusi ning aitab leida lähedal asuvaid kunstigaleriisid, muuseume ja üritusi. Täpsemalt aitab rakenduse looja (kelle nimi on samuti Magnus) oma leiutist tutvustada selles humoorikas videos.

Magnusele leidub siiski ka alternatiive, näiteks Google’i enda “Arts and Culture” nimelise abimehe näol. Viimane lubab lisaks pildituvastusele lehitseda detailselt maailma tuntumaid kunstitöid, osaleda virtuaaltuuridel ning kostitada end põnevate faktidega.

Mõlemad rakendused on saadaval nii App Store’s kui ka Google Play poes.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.