Hea nipp

Kuidas muuta Chrome’i vaikimisi määratud tõlgitavat keelt?

Rubriiki toetab

Chrome’i veebilehitsejal on kasulik funktsioon, mille abil saab võõrkeelseid lehti tõlkida. Olenevalt eelvalikutest võib keel, millesse tõlgitakse, olla kasutajatel erinev. Õnneks on võimalik seda ka ise muuta.

Tõlkimise valikud ilmuvad automaatselt nähtavale, kui külastatakse vaikimis keele asemel muukeelset lehte. Ligi pääseb neile eraldi ikooni kaudu, mis ilmub aadressiriba lõppu.

Sellel klikkides saab avada valikute menüü, kus kuvatakse keel mida on tõlgitud ning võimalus tõlge välja lülitada. Samuti saab konkreetsel veebilehel tõlke funktsiooni üldse välja lülitada.

Viimase valikuna ongi võimalik ise ära määrata, millisesse keelde soovitakse lehti tõlkida. Seda võimaldab Chrome teha nii lehe põhiselt kui ka kõigil samas keeles olevatel lehtedel. Siin menüüs saab ka määrata, kas tõlkimine peaks käima konkreetse keele puhul automaatselt.

Lisaks saab iga keele puhul eraldi määrata, millisesse keelde seda tõlgitakse. Näiteks on võimalik itaaliakeelsed veebilehed lasta tõlkida eesti keelde ning saksakeelsed lehed inglise keelde.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.