Hea nipp

Kuidas nutiseadmesse varem alla laetud rakendusi uuesti laadida?

Apple'i rakendusepood.EMPICS Entertainment/Scanpix

Rubriiki toetab

Aastate jooksul oleme me kõik oma telefonidesse laadinud muljetavaldava koguse erinevaid rakendusi. Suuremat osa neist enamasti telefonis enam pole, kuid teinekord tekib soov mõni vana lemmik uuesti kasutusele võtta.

Õnneks peavad Apple’i ja Google’i rakenduste poed sinu eest arvet ning hoiavad meeles kõik need äpid, mida sa kunagi alla oled laadinud.

Apple

Kui kasutad iOS seadet, saad rakenduste poest üles otsida nimekirja oma äppidest, mida aja jooksul oled kasutanud. See nimekiri on seotud konkreetse kontoga, millega oled telefoni sisse logitud ning kehtib nii iOS kui ka Androidiga seadmetel.

Apple’i seadmes on vaja kõigepealt avada App Store rakendus ning oma kasutaja ikooni alt seadete menüü. Sealt leiad valiku “Purchased”, kuhu ongi lisatud kõik rakendused. Siin on nii tasuta soetatud kui ka tasulised ühes nimekirjas koos.

Lisaks on eraldi lehel “Not on this iPhone” mugavalt välja toodud kõik rakendused, mida oled ka oma varasematele telefonidesse laadinud.

Android

Androidiga telefonidel tuleb samuti kõigepealt avada rakenduste pood ning sealt vasakpoolsest ülemisest kolme kriipsuga ikoonist avada menüü, mille alt valida “Minu rakendused ja mängud”.

Ülemiselt ribalt leiab “Kogu” nimelise valiku, kuhu on koondatud kõik kasutaja poolt alla laetud rakenduses. Vaikimis kuvatakse neid ajalises järjestuses, kuid vajadusel saad seda teha ka tähestikuliselt.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.