Hea nipp

Kuidas nutitelefonist oma isiklikud andmed eemaldada, kui sa seda enam ei kasuta?

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Telefoni vahetamisel lähen tihti aur uue seadistamisele, kuid ka vanale tuleks tähelepanu pöörata. Kui plaan on see ära müüa või anda, siis tuleks kindlasti oma andmed sealt kõigepealt eemaldada – selleks on parim viis tehaseseadete taastamine. Kuidas seda teha?

Android

Androidil ja iPhone’il käib see protsess erinevalt. Esimesel saab andmeid kustutada tehase seadete taastamise abil, nii on kindel, et kogu isiklik info telefonist eemaldatakse.

Kuna Androidi telefoni tootjatel on menüüd erinevalt üles ehitatud, võib tehaseandmete lähtestamise info olla erinevas kohas. Üldjuhul on see kas turvalisuse või süsteemi üldandmete alammenüüs.

Variant on ka otsingut kasutada ning märksõnaks proovida “lähtestamine“” Olenevalt telefonist võivad andmed olla jagatud erinevatesse kategooriatesse. Sellisel juhul on kindlaim viis kõik valikud eraldi kustutada.

iPhone

Apple’i telefoni omanikud peavad kõigepealt minema “General” alamenüüsse ning sealt otsima “Reset” kategooria. Esimene valik “Reset all settings” võimaldab telefoni seaded taastada. Kui aga on soov lisaks ka kogu muu sisu kustutada ning telefoni algsätted täielikult taastada, tuleks kasutada “Erase all Content and Settings” valikut.

Alati on kasulik enne telefoni tehase seadmete taastamist oma andmed ja muu vajalik info varundada, et seda saaks uude telefoni muretult peale laadida.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.