Hea nipp

Kuidas oma nutiseadme heli veelgi paremaks muuta?

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Kuna nutitelefon on niivõrd kompaktne seade, ei ole võimalik sinna kõiki maailma tehnoloogiaid mahutada, isegi parima tahtmise juures. Nii on ka heliga.

Üldjuhul on tahvlist või telefonist välja tulev heli palju tagasihoidlikum kui kõlarikomplekti vahendusel. Kõrvaklappidega on võimalik seda tulemust oluliselt parandada, kuid on ka teistsugune variant.

Mis on digitaal-analoogmuundur?

Inglise keeles digital-analog converter ehk DAC aitab digitaalse helisignaali muundada analoogsignaaliks ning seeläbi märkimisväärselt parandada kasutajani jõudvat heli.

Need on olemas ka nutitelefonides ja kõrvaklappides, kuid enamasti pole nende kvaliteet kiita. Siin tulevad appi aga spetsiaalsed konverterid, mis seda signaali omakorda aitavad võimendada ning seeläbi muudavad pea igasuguse telefoni ja klappide vahelise signaali oluliselt paremaks.

Tähele tuleks panna ka seda, et sellised muundurid toimivad enamasti kaablitega. Seega on telefoni ühendamiseks vajalik kõrvaklapipesa puudumisel kasutada üleminekut laadimispesa ja kõrvaklappide vahel.

Millist soetada?

Tuntuim DAC konverterite tootjaid on Fiio, kelle valikust leiab suure hulga erinevaid seadmeid. Nende hinnad algavad umbes 30 euro kandist, olenevalt kasutatavast nutiseadmest. Vastavalt tootjale ja telefoni ühenduspesale on võimalik valida endale sobiv seade.

Kui soovid aga kompaktsemat seadet, on valikus ka silindrikujulisi muundureid, mida on oluliselt mugavam ka kaasas kanda. Sellist seadet pakub lisak Fiio toodangule ka näiteks NextDrive.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.