Hea nipp

Kuidas oma paroole Chrome’i keskkonda üle tuua?

google

Rubriiki toetab

Google pakub kõigile Chrome’i veebilehitseja kasutajatele võimalust oma paroole salvestada ja lisada läbi spetsiaalse tööriista. Kui kasutad muud salasõna haldusvahendit, võimaldab Google mujal salvestatud paroolid Chrome’i üle tuua.

Importimine läbi Google’i paroolihalduri

Paroole laseb Google kasutajakontole üle tuua ainult CVS-formaadis, seega kõigepealt veendu, et kust iganes on plaanis need üle tuua, oleksid nad vajalikus failivormingus.

Kui see tehtud, mine Google paroolihalduri leheküljele ja logi oma kontoga isse. Sealt otsi üles seaded ning selle alt Importimine -> Faili valimine. Nüüd saad valida eelsalvestatud faili ning selle üles laadida.

Importimine otse Chrome’i veebilehitsejast

Oma paroole ja nendega soetud veebilehti näed Chrome’i veebilehitsejas. Selle jaoks mine seadete menüüsse ning “Automaatne täitmine” lõigu alt vali “Paroolid”. Siin näed ülevaadet Chrome’i kaudu salvestatud paroolidest ning saad neid vajadusel kustutada, muuta ja kopeerida.

Uute salasõnade importimiseks ava “Salvestatud paroolid” kõrvalt kolme täpi alt menüü. Sealt leiad kaks valikut – “Importimine” ja “Paroolide eksportimine”. Juhul kui esimest neist valikus pole, saad selle ise lisada.

Selleks ava uues aknas Chrome’i eksperimentaalsete funktsioonide menüü ning sisesta otsinguaknasse “Password import”. Funktsiooni aktiveerimiseks vali selle taga olevast rippmenüüst “Enable” ning seejärel tee brauserile taaskäivitus (paremale alla nurka ilmuva nupu “Relaunch” kaudu).

Nüüd ilmub ka paroolihaldurisse eraldi valik, mille kaudu saad salasõnu üle tuua.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.