Hea nipp

Kuidas panna telefon kõva häälega ütlema, kes sulle helistab?

Rubriiki toetab

Ammu-ammu, ennemuistsel ajal, kui olid veel lauatelefonid, ei teadnud üldiselt keegi, kes neile helistab, enne kui kõne oli vastu võetud. Siis tulid aga nutikamad mobiiltelefonid, mis numbrit, hiljem ka kontakti nime näitasid.

Uus (või vana, kui oled ka vanu nuppudega Nokiad kasutanud) revolutsioon on aga kohal ja selleks on lasta telefonil teatada, kes sulle helistab. Täpselt nagu inglise filmides, kus ülemteener teatab saabuvast külalisest. Nüüd teatab lihtsalt kõnesüntesaator su telefonist, et kes helistab. Vaatame, kuidas seda funktsiooni aktiveerida.

iPhone

iPhone oskab öelda helistaja nime, kui ta on sinu kontaktide nimekirjas. Ava Settings ning keri alla Phone rakenduse seadistusteni. Valiku “Calls” all vali “Announce Calls”. Seejärel on sul neli võimalust, mis moodi kõnedest teatatakse. Kas ei teatata ülse, kõnedest teatatakse siis, kui oled autos või kannad kõrvaklappe, kui kannad vaid kõrvaklappe, või saabuvatest kõnedest teatatakse kogu aeg.

Kui sa muide ei soovi, et telefon kõigile kuulutaks, kes helistab, saad kindlatele kontaktidele määrata ka eraldi helina. Ava soovitud kontakti vorm oma kontaktiloendis, vali üleval paremal nurgas olev “Edit” nupp ja keri valikuni “Ringtone.”

Android

Sarnane võimalus on olemas ka paljudele Androidi kasutajatele. Ava oma telefoni sätted, minnes telefoni rakendusse, vajutades menüü nuppu ja leides sealt seaded. Avanenud nimistust vali “Tekst kõneks” ehk “Text to Speech” Seejärel pane linnuke rea “Loe ette helistaja ID” ehk “Speak Caller ID”.

Kui keegi sulle helistab, loeb telefon ette tema nime või numbri.

Kõik telefonid ei pruufi funktsiooni toetada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.